Sākums Jaunumi Rīgas Zoodārzs izsludinājis iepirkumu “Himalaju” būvprojekta izstrādei

Rīgas Zoodārzs izsludinājis iepirkumu “Himalaju” būvprojekta izstrādei

20.06.2023
Rīgas Zoodārzs izsludinājis iepirkumu “Himalaju” būvprojekta izstrādei

Izsludināts iepirkums “SIA “Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs” Ilgtermiņa attīstības plāna “Masterplan 2035” I posma “Himalaji” būvprojekta izstrāde un autoruzraudzība”, kuram pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus līdz 8. augustam.

Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs ir unikāla vieta jau no tās pašiem pirmssākumiem – tā plānojumu, kas zoodārza celiņos veido ornamentāli līkločotu rakstu, izveidojis savas jomas meistars, Pilsētas dārzu direktors Georgs Kūfalts. Attīstoties un pilnveidojoties, zoodārzs turpina meklēt risinājumus, kas būtu līdzvērtīgi, saskatot katras vietas potenciālu gan dzīvnieku labturības principu ievērošanā, gan funkcionalitātes un vizuālās kvalitātes sniegšanā zoodārza apmeklētājiem.

Anete Bilzēna, Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza valdes locekle: “Ceļā uz “Masterplan 2035” iezīmēto Rīga ZOO transformāciju par mūsdienīgu bioparku, “Himalaji” ir pirmais solis. Nākamo 15 līdz 20 gadu laikā plānotās izmaiņas ļaus uzsvērt, ka zoodārza darbības centrā ir sugu aizsardzība, sabiedrības izglītošana un ilgtspēja. Projekta izstrādātāja rokās ir iespēja lemt par to, kā Rīga ZOO šo mērķi sasniegs, ieguldot savu unikālo redzējumu un atstājot zīmīgu nospiedumu ne vien Rīga ZOO, bet arī tā viesu izpratnē par dzīvniekiem un dabu kā vērtību.”

Iepirkumam piesakoties, jāizstrāda tehniskais un finanšu piedāvājums. Tehniskā piedāvājuma izklāstā jāiekļauj būvprojektēšanas komandas vadības organizatoriskā struktūrshēma, darba veikšanas kalendārais grafiks, kā arī skices ar pretendenta vizuālo redzējumu par trīs objektiem – Tibetas ciemu; Sniega leoparda mītni un Ieleju ar akmens tiltu. Savukārt finanšu piedāvājumā jānorāda izmaksas būvprojekta izstrādei saskaņā ar specifikāciju un cena autoruzraudzībai.

“Himalaju” būvprojekta izstrāde ir pirmais solis “Masterplan 2035” īstenošanā, veidojot ekspozīcijas, kurās nodrošinās kvalitatīvus biotopus tādām Himalaju kalnu nogāžu subtropu mežu un Tibetas plato augstkalnu tuksneša sugām kā sniega leopards, Mišmi takins, manuls un Indijas dzeloņcūka. Iepirkuma pretendentiem nepieciešams sagatavot pieteikumu, kura skiču attēlotajās idejās ir izvērtēts materiālo un tehnisko risinājumu pielietojums un funkcionalitāte kā arī vizuālais izpildījums un oriģinalitāte.

Piegādātājam ir iespēja veikt projektējamās teritorijas apskati, iepriekš sazinoties ar Pasūtītāja pārstāvi, Dzīvnieku kolekcijas vadītāju Gunu Vītolu pa e-pastu: guna.vitola@rigazoo.lv. Apskates laikā papildus informācija par iepirkumu netiks sniegta, ar to pasūtītājs var iepazīties Elektronisko iepirkumu sistēmas e-konkursu apakšsistēmā (EIS).

Pretendenti iepirkumam aicināti pieteikties līdz 8. augusta plkst. 10.00, tos iesniedzot EIS.

Pieteikties jaunumiem

Mūsu atbalstītāji un sadarbības partneri