9. augustā Vakilija svin 3 gadu jubileju

2022.08.08.

Rīt, 9. augustā Rotšilda žirafe Vakilija svinēs savu trešo dzimšanas dienu. Savukārt žirafu puisis Kimi nosvinēja 15. dzimšanas dienu 24. jūlijā. Tādēļ aicinām 9. augustā plkst. 11.00 uz svinīgu dzimšanas dienas notikumu, kam sekos žirafu svētku mielasts plkst. 11.30.

Piesaista finansējumu Rīgas Zoodārza Amūras tīģeru labturībai

2022.07.05.

Šogad Rīgas Zooloģiskais dārzs, īstenojot atbalstītāju un sadarbības partneru projektu dzīvnieku labturības un aizsardzības jomā, kā jaunumu piedāvā iespēju komersantiem kļūt par Rīgas ZOO dzīvojošā Amūras tīģeru pāra – Augusta un Taigas – patronu un atklāt tīģera iespējas” pašam uzņēmējam! Projekta mērķis ir iegūt papildu līdzekļus Rīgas zoodārza lielo kaķu labturības un aizsardzības uzdevumu izpildei, konkrēti Amūras tīģeru sugas aizsardzībai.

Veidojas Pilsētas pļava Zoodārzā

2022.06.21.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā GrassLife projekta ietvaros pērn tika uzsākta Pilsētas pļavas veidošana. Nu varam vērot jau pirmos augļus šim ilgstošajam procesam. Un tā kā vasaras Saulgrieži ir īstais zāļu laiks, tad …

Vasarā notiek dzīvnieku publiska barošana

2022.06.03.

Katru dienu vasarā Rīgas Zoodārza apmeklētājiem ir iespēja vērot, kā mūsu darbinieki baro dažādus zoodārza dzīvniekus. Atliek vien noteiktā laikā būt noteiktā vietā!

Lauvēni saņem dzimšanas dienas dāvanas!

2022.05.31.

Kā jau pieklājas, dzimšanas dienai jāsākas ar svētku maltīti un dāvanām!

Jau pašā rīta agrumā lauvu ģimene saņēma divas jubilejas tortes no lauvēnu Vara un Teikas krusttēviem – VARAM ministra Artūra Toma Pleša un Rīgas mēra Mārtiņa Staķa. Nogaršojuši svētku maltīti (gardu liellopu gaļas mīkstumu ar burkāna “svecīti”), jubilāri pievērsās dāvanai – no kartona kastēm un caurulēm izgatavotai zebrai, kas “uzlabota” ar citu dzīvnieku smaržām, lai veicinātu lauvu aktīvu interesi un darbošanos.

Tropu mājā apskatāma bērnu zīmējumu izstāde

2022.05.26.

Vismaz līdz 18. novembrim Rīgas Zoodārza Tropu mājas gaitenī apskatāmi Bērnu un Jauniešu centra "Rīgas Skolēnu pils" organizētā Rīgas interešu izglītības iestāžu vizuālās mākslas konkursa - izstādes "Spalvas, zvīņas, kažoki - 2" labākie darbi.

 

Gaidot dzimšanas dienu, uzsauc lauvēniem pusdienas!

2022.05.17.

Maija pēdējā dienā Rīgas Zoodārza lauvēni Teika un Varis svinēs gada jubileju. Pa šo laiku zvēru karaļa pēcteči ir krietni izauguši. Ja mēneša vecumā (2. jūlijā) abi kaķēni svēra tikai attiecīgi 5,5 un 6,0 kilogramus, tad nepilna gada vecumā (19. aprīlī) Teika svēra 74 kg, savukārt puika Varis jau pārsniedzis simtu – 101 kg. Arī vizuāli abi nu jau pusaugu dzīvnieki ir labi atšķirami, jo Varis, kā jau tēviņš, ir augumā lielāks un druknāks nekā Teika. Bez tam, viņam ap galvu jau var manīt nelielas krēpītes.

Ķenguru mājā apskatāms divpirkstu sliņķis

2022.04.14.

Vienā no Ķenguru mājas ekspozīcijām palēnām iekārtojies nepilnus divus gadus vecais divpirkstu sliņķu jauneklis Lūkass. Viņš pagājušā gada nogalē tika atvests no Zliņas zooloģiskā dārza (Zoologicka Garden Chateau Zlin–Lesna) Čehijā un nu gaida zoodārza Vides izglītības centra būvniecības noslēgšanos, lai pārceltos uz pastāvīgu dzīvi tajā. 

9. un 10. aprīlī Putnu dienas CĪRUĻOS

2022.04.07.

Rīgas zooloģiskā dārza filiālē “Cīruļi” jau modušies lāči un debesis virs kiangu un lamu aplokiem pieskandina cīruļu treļļi. Un tas ir laiks gatavot putnu būrīšus. Tātad 9. un 10. aprīlī no plkst. 12.00 līdz 15.00 “Cīruļos” darbosies Dzeņa darbnīca.

2. un 3. aprīlī Putnu dienas Zoodārzā

2022.03.31.

Pēc divu gadu pārtraukuma, pasākums atkal notiks klātienē un visi gaidīti tradicionālajā “Dzeņa darbnīcā, kur 2. un 3. aprīlī no plkst. 12.00 līdz 15.00  katrs varēs izgatavot putnu būrīti mājas strazdiem vai mazajiem dobumperētājiem putniem (zīlītēm, zvirbuļiem, melnajiem mušķērājiem u.c.). 

Jaunajam vides izglītības centram nosvinēti Spāru svētki

2022.03.29.

29. martā plkst. 10.00 Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza jaunā Vides izglītības centra korē, klātesot Rīgas zoodārza vadībai, kā arī arhitektiem un būvniekiem, tika pacelts kupls priežu zaru vainags ar ievītām ozollapām. No bērnu rudenī atnestajām zīlēm izaugušie ozoliņi ir kā simbols jaunā izglītības centra mērķim – sēt bērnu (un ne tikai) prātos zināšanu un zinātkāres sēklu, lai izaug gudra, dabu mīloša un ilgtspējīga sabiedrība. Savukārt projekta būvuzrauga Uģa Tērauda paraksts uz varenās jumta spāres ir skaidrs apliecinājums, ka Rīgas domes un Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansētais projekts tiek realizēts sekmīgi.

Tropu mājas mežs iestādīts!

2022.03.24.

Vakar Rīgas zoodārza Tropu mājā, sadarbībā ar Nacionālā botāniskā dārza speciālistiem, tika būtiski atjaunots tropiskajiem mežiem raksturīgais augājs. Pateicoties ziedojumu akcijas “Iestādi tropu mežu” atbalstītājiem, nu Tropu mājā augs gan banānkoks (kas gan nav koks...), gan papaija un adataina čorīzija, gan ingvers un filodendrs, gan arī citi interesanti augi, kuri, veselīgi sazeļot, radīs patiesu priekšstatu par tropu meža bioloģisko bagātību.

Zoodārzā atvests filants, krīnija, čorīzija, spatifila un cit Nacionālā botāniskā dārza augi

2022.03.22.

4. februārī Rīgas zooloģiskais dārzs izsludināja ziedojumu vākšanas akciju “Iestādi tropu mežu”, kuras mērķis bija, sadarbībā ar Nacionālo botānisko dārzu Salaspilī, atjaunot un papildināt Zoodārza Tropu mājas augāju. 

19. un 20. martā Roņu dienas Zoodārzā

2022.03.17.

19. un 20. martā Rīgas zoodārzā notiks “Roņu dienu” pasākumi, kuru laikā no plkst. 12.00 līdz 15.00 apmeklētāji ar uzdevumu, mīklu, pužļu un krāsojamo darbu palīdzību mācīsies izprast pelēko roņu dzīves ciklu un barošanās īpatnības. Atskatīsimies arī uz pērn ar raidītājiem jūrā izlaisto roņu gaitām Baltijas jūrā un plkst. 14.00 visi varēs vērot roņu Puikas un Kristas treniņu un barošanu.

Tagad laiks tīrīt putnu būrīšus!

2022.03.11.

Jau 2. un 3. aprīlī Zoodārza Putnu dienu “Dzeņa darbnīcā” braši klaudzēs āmuri un uz Latvijas malu malām aizceļos putnu būrīši. Tomēr, pirms izlikt jaunas putnu mājvietas, pavasarī jāiztīra iepriekšējos gados izliktie būri, jo vecajā ligzdas materiālā palikušas dažādu parazītu oliņas, kāpuri un kūniņas, kas apdraud jaunā perējuma veselību. Bez tam, vecā ligzda aizņem daudz vietas un sarukušais attālums no būra ieejas līdz putnu mazuļiem apdraud to drošību.

Zoodārzā sākas Tropu meža sakopšana un stādīšana

2022.03.09.

Martā atsevišķās darba dienās apmeklētājiem būs slēgta zoodārza Tropu māja, jo tajā notiek veco augu apgriešana un augsnes sagatavošana jaunu augu stādīšanai. Februāra sākumā, sadarbībā ar Nacionālo botānisko dārzu Salaspilī tika uzsākta akcija “Iestādi tropu mežu” un drīz uz zoodārza Tropu māju pārcelsies banāni, papaijas, vaniļa un citi augi, kas papildinās 20 gados novecojušo “tropu meža” augāju.  

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit