Lūsēniem Demijai un Remam 6 mēnešu jubileja

2021.11.26.

Šī gada 27. maijā Rīgas zoodārzā dzimušie lūsēni, kuriem Jēkabpils iedzīvotāji izvēlējās vārdus Demija un Rems, Pirmās Adventes laikā svinēs 6 mēnešu jubileju. Pēc cilvēku vecuma mērauklas, lūsēni sasnieguši 16 gadu vecumu un  sāk gatavoties pieaugušo dzīvei.  Jau pagājis vismaz mēnesis, kā aizmirsta mātes piena garša un vecāki nu kategoriski nevēlas iesaistīties rotaļās ar jaunuļiem, kuri augumā vairs maz atšķiras no mātes. Dabā šis ir vecums, kad lūsēni jau pilnvērtīgi palīdz mātei medībās un gatavojas kļūt patstāvīgi. Zoodārzā 6 mēnešu vecumā lūsēniem ir beigušās ne visai patīkamās tikšanās ar veterinārārstiem, lai veiktu visas nepieciešamās čipošanas un vakcinācijas procedūras, kas ir neizbēgamas, lai Eiropā apdraudētie dzīvnieki tiktu pilnvērtīgi ierakstīti starptautiskajā Eiropas lūšu ciltsgrāmatas (ESB) reģistrā.  

Kam noder trenažieris mēlei...?

2021.11.19.

Savvaļā žirafēm barošanās aizņem līdz 20 stundām dienā un to barošanās procesā nozīmīga loma ir 45 centimetrus garajai, lokanajai mēlei. Lai to nodarbinātu zoodārzā, jāizdomā dažādi “mēles trenažieri”, izmantojot īpašo žirafu gardumu – barības granulas. Valsts svētkos jaunā zoodārza žirafe Vakilija saņēma dāsnu dāvinājumu no SIA TOODE, kas ļaus nodrošināt  zoodārza žirafes ar vairāku veidu barības granulām un minerālpiedevām līdz pat gadu mijai, tā atbrīvojot Rīgas zoodārza budžetā līdzekļus dzīvnieku dzīves apstākļu uzlabošanai.

No 16. novembra Zoodārzs atkal atvērts apmeklētājiem

2021.11.15.

Pēc gandrīz mēnesi ilga pārtraukuma, 16. novembrī  Rīgas Zooloģiskais dārzs atkal ver vārtus apmeklētājiem, lai jau valsts svētku nedēļā un arī turpmāk katru dienu būtu pieejams nesteidzīgām pastaigām un interesantiem brīžiem kopā ar jau iemīļotiem iemītniekiem – tīģeri Augustu, roni Puiku, ziemeļbriedi Elmo, servalu Zulu un daudziem, daudziem citiem… Uz garāku pastaigu aicina arī Rīgas zoodārza filiāle “Cīruļi”.

Filiāle Cīruļi atvērta no 16. novembra

2021.11.15.

Pēcmēnesi ilgas mājsēdes apmeklētājiem atvērta arī Zoodārza filiāle "Cīruļi".

PALDIES čaklajiem ozolzīļu lasītājiem!

2021.10.29.

Šogad gandrīz 28 tūkstoši čaklu pirkstiņu bija nākuši palīgā Zoozīļukam un saulainajās septembra nogales/oktobra sākuma dienās cītīgi lasījuši zīles. Kopumā savākti 13649 kg. Vareni strādāts!

Laiks, kad ķenguram pusdienas krīt no gaisa...

2021.10.22.

Jau sen pieņemts, ka Rīgas Zooloģiskajā dārzā vasaras sezona beidzas oktobra vidū, laikā, kad zoodārzs svin savu dzimšanas dienu. Patiesībā gan lielas starpības starp vasaras un ziemas sezonu parasti nav. Ja nu vienīgi kases sāk strādāt līdz plkst. 16.00, nevis plkst. 18.00, kā vasarā. Protams, šogad, sakarā ar sarežģīto epidemioloģisko situāciju, zoodārza vārti ir slēgti un apmeklētāji nevar izbaudīt teju vai skaistāko laiku Rīgas zoodārza kalendārā – rudeni, kad dzīvnieki našķējas ar zeltainām lapām, bet darbinieki sāk skaitīt gada laikā dzimušos mazuļus.

Šogad lielākais ķirbis sver 294 kg

2021.10.21.

Arī šogad Rīgas zooloģiskajā dārzā noritēja “Maxima Latvija” organizētais “Latvijas lielākā ķirbja čempionāts”, kurā savos dārzos izaudzētās dižogām lepojas mūsu zemes ķirbju audzētāji. Pirmo reizi konkursā tika izveidota jauniešu kategorija, kurā piedalījās Mazpulcēni.

Rīgas Zoodārzam DZIMŠANAS DIENA

2021.10.14.

Dārgie zoodārza kolēģi un draugi,

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza vārdā gribu Jūs apsveikt nu jau ar 109 dzimšanas dienu. No mums neatkarīgu apstākļu dēļ, šī gada svinības nevaram īstenot tādā veidā un apmērā kā vēlētos. Visi mēs zinām pašreizējo situāciju Latvijā šobrīd 2021. gada 14. oktobrī. Tanī pat laikā aicinām Jūs visus saglabāt pozitīvismu un atcerēties to, ka Rīgas Zoodārzs vairākas no savām iepriekšējām dzimšanas dienām ir sagaidījis vēl skarbākos apstākļos. Ļoti vēlējāmies šodien visus kolēģus sveikt klātienē, baudīt svētku cienastu, kopīgi fotografēties, klātienē atcerēties dažādus pagātnes mirkļus. Tāpat mums bija sagatavoti vairāki interesanti piedāvājumi apmeklētājiem, kas iesaistītos atrakcijās, konkursos un citās klātienes aktivitātēs. Diemžēl… , bet tas nemainīs galveno – valdes un visu mūsu pārliecību, ka zoodārzs bija, ir un būs vieta pozitīvām emocijām gan darbiniekiem, gan apmeklētājiem.

Uzdāvini dzīvniekiem prieku – jaunas rotaļlietas!

2021.10.12.

14. oktobrī Rīgas Zooloģiskais dārzs svinēs 109. dzimšanas dienu. Šajā gadā Zoodārza apmeklētājus un sociālo tīklu lietotājus ar savām rotaļām  īpaši priecēja atraktīvais tīģeris Augusts, draiskuļi lauvēni Teika un Varis, lūsēni Demija un Rems, kā arī jaunā žirafīte Vakilija.

Dzīvnieku dienās uzvar Baloži

2021.10.11.

Arī šogad, tuvojoties Zoodārza dzimšanas dienai, zooloģiskajā dārzā un filiālē “Cīruļi” notika Dzīvnieku dienas ar neiztrūkstošo apmeklētāju sacensību:  kura dzīvnieka nosaukums būs visbiežāk pārstāvēts apmeklētāju vārdos vai uzvārdos pasākuma norises dienās 9. un 10. oktobrī.

Šogad sīvā cīņā uzvaru izcīnīja Baloži.

No 11. oktobra apmeklējums tikai ar COVID-19 sertifikātu

2021.10.10.

No pirmdienas, 11. oktobra Rīgas Zooloģisko dārzu un filiāli “Cīruļi” apmeklēt drīkstēs tikai uzrādot sadarbspējīgu COVID-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinēšanos vai pārslimošanu, un personu apliecinošu dokumentu.

Labākā dāvana – atnākt ciemos

2021.10.06.

Šogad “Dzīvnieku dienas” svinēsim 9. un 10. oktobrī, kad paredzama sīva “spēkošanās” starp visdažādāko dzīvnieku vārdu “nēsātājiem” visdažādākajās valodās, tāpēc gadījumā, ja dzīvnieka nosaukums uzvārdā vai vārdā meklējams kādā citā, nevis latviešu literārajā valodā, kasēs lūgs uzrādīt vārdnīcas lapas izdruku vai attēlu viedierīces ekrānā.

Dzīvnieku dienas arī Cīruļos!

2021.10.06.

Kā jau katru gadu arī šogad Rīgas Zoodārza filiālē “Cīruļi” 9. un 10. oktobrī noritēs Dzīvnieku dienas. To ietvaros visi, kuriem vārdā vai uzvārdā dzīvnieka nosaukums, saņems 50% atlaidi ieejas biļetei no pamatcenas.

Vilku saimē šogad 6 mazuļi

2021.09.29.

Cīruļu vilku saime šogad papildinājusies ar 6 mazuļiem. Nu tie jau krietni paaugušies. Atšķirībā no pieaugušajiem vilkiem jaunuļi ir nedaudz augumā mazāki. 

Vides izglītības centra celtniecību uzraudzīs čūskas...

2021.09.28.

Oktobra sākumā no Vācijas un Polijas Rīgas Zooloģiskajā dārzā ieradīsies pirmie jaunbūvējamā Vides izglītības centra iemītnieki – divi tievastes kāpelētājzalkši no Plockas Polijā, pieci austrumu prievīšzalkši no Minsteres Vācijā  un divas krāšņas ķirzakas – rakstainās dzelkņastes no Berlīnes ZOO. Līdz jaunās ēkas nodošanai ekspluatācijā, eksotiskie rāpuļi mitināsies būvlaukumam līdzās esošajā ēkā un, iespējams, varēs rūpīgi uzraudzīt savas jaunās mājvietas būvniecības un iekārtošanas procesu kvalitāti.

Zoozīļuks aicina talkā čaklās rokas

2021.09.23.

Kad ozolu tuvumā sāk intensīvi tērgāt sīļi, tad ir skaidrs, ka zīļu vākšanas laiks ir klāt. Arī Rīgas Zooloģiskajā dārzā sāk rosīties "Zoozīļuks 2021" un aicina skolēnus (arī pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņus) piedalīties ozolzīļu vākšanas akcijā. Šogad galvenā balva - bezmaksas zoodārza apmeklējums un ekskursija gida pavadībā pa zooloģisko dārzu.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit