Zoozīļuks aicina talkā čaklās rokas

2021.09.23.

Kad ozolu tuvumā sāk intensīvi tērgāt sīļi, tad ir skaidrs, ka zīļu vākšanas laiks ir klāt. Arī Rīgas Zooloģiskajā dārzā sāk rosīties "Zoozīļuks 2021" un aicina skolēnus (arī pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņus) piedalīties ozolzīļu vākšanas akcijā. Šogad galvenā balva - bezmaksas zoodārza apmeklējums un ekskursija gida pavadībā pa zooloģisko dārzu.

Mazie lauvēni - Varis un Teika

2021.09.15.

Šodien, 15. septembrī, svinīgā pasākumā Rīgas zooloģiskajā dārzā, Rīgas domes un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas rīkotā lauvēnu vārdu konkursa uzvarētāji Maksims Novickis  un Paula Pakere nosauca vārdus, kādos sauks abus 31. maijā dzimušos zoodārza lauvēnus. Par lauvu meitenes Teikas krusttēvu kļuva Rīgas mērs Mārtiņš Staķis, bet lauvu puikas Vara krusttēva pienākumus uzņēmās  VARAM ministrs Artūrs Toms Plešs.

15. septembrī notiks lauvēnu vārda došanas svinības

2021.09.13.

15. septembrī plkst. 12.00 Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā notiks 31. maijā dzimušo lauvēnu - meitenes un puika, vārda došanas svinības, kuru laikā VARAM ministrs Artūrs Toms Plešs un Rīgas mērs Mārtiņš Staķis nosauks bērnu zīmējumu konkursa rezultātā izvēlētos lauvēnu vārdus. Rīgas domes un VARAM 18. augustā izsludinātajam konkursam kopumā iesūtīti 1429 konkursa Nolikumam atbilstoši priekšlikumi, no tiem 687 piedāvāja vārdus lauvu meitenei, un 742 - lauvu puikam. Konkursā piedalījās bērni līdz 12 gadu vecumam, iesūtot lauvēnu vai lauvu ģimenes zīmējumus un pamatotus vārdu priekšlikumus.  

Kamenēm un vientuļām bitēm top dabiskā pļava

2021.09.09.

Svētdien, 12. septembrī, plkst. 13.00 Rīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā notiks projekta “Pilsētas pļavas” pirmā dabiskās pļavas ierīkošanas talka, uzsākot talku sezonu, kas šoruden noritēs 20 Rīgas vietās. Rīgas mērs Mārtiņš Staķis, Rīgas Zoodārza valdes priekšsēdētājs Jānis Rudzītis,  Latvijas Dabas fonda padomes locekle Inga Račinska un citi klātesošie iesēs un iestrādās īpašu dabisko pļavu sēklu maisījumu, lai jau nākošajā vasarā Rīgas zoodārza kameņu ekspozīcijas un savdabīgās “vientuļo bišu viesnīcas”iemītnieces varētu aplidot daudzveidīgos pļavas augus, savukārt zoodārza apmeklētāji gūs priekšstatu par vienu no apdraudētākajām dzīvotnēm Latvijā.

Žirafe Vakilija saka Paldies par uzsauktajām pusdienām

2021.09.07.

Jūlijā no Austrijas atvestā žirafīte Vakilija saka sirsnīgu “PALDIES!” visiem tiem 50 draugiem, kas ar 25 EUR ziedojumiem viņai sagādāja gardu un, galvenais, veselīgu ikdienas maltīti. Akcija tika uzsākta žirafītes divu gadu dzimšanas dienā 9. augustā un kopumā savākti 1250 EUR. 25 eiro ir summa, kas nepieciešama, lai vienu dienu nodrošinātu Vakiliju ar trīs veidu īpašām barības granulām, lucernas pulveri un speciālām minerālu piedevām, ko viņa saņem papildus pamatbarībai -  kārklu zariem, lucernas sienam un auzām.

26. augustā lūsēniem vārda došanas svinības

2021.08.25.

26. augustā, plkst. 15.00, dienu pirms trīs mēnešu jubilejas, 27. maijā dzimušie Rīgas Zooloģiskā dārza lūsēni – meitene un puika,  saņems visvērtīgāko dāvanu – Jēkabpils novada iedzīvotāju dotos vārdus Demija un Rems. Tie tad arī tiks ierakstīti starptautiskajā Eiropas lūšu ciltsgrāmatas (ESB) reģistrā un Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis vedīs uz Jēkabpili īpašu krusttēva apliecību. Vārdi izvēlēti no vairāk kā 200 priekšlikumiem un priekšroka izvērtēšanā bija tiem, kas sākās ar “D” un “R”, jo tādi ir arī lūsēnu vecāku Dadzes un Rubīna vārdu pirmie burti.

Rīt atklāsim jaunu ekspozīciju

2021.08.23.

Otrdien, 24. augustā plkst. 12.00 Rīgas Zooloģiskajā dārzā tiks atklāta jauna ekspozīcija, kuru apzīmēs sugu norādoša plāksnīte ar uzrakstu – Cilvēks saprātīgais (Homo sapiens). 1913. gadā būvētais “Lūšu namiņš”, kurš vairāk kā 20 gadus stāvēja bez iemītniekiem, pavisam nedaudz izmainot aprūsējušo konstrukciju funkcijas, nu atkal atvērts apskatei pavisam citādā veidolā un katrs apmeklētājs, pats ieejot  būra režģotajos labirintos var kļūt par pagājušā gadsimta sākuma zoodārza “eksponātu”. Likumsakarīgi, ka šīs ekspozīcijas iemītniekus ir atļauts gan barot, gan kaitināt, gan fotografēt...

Palīdzi izdomāt lauvēniem vārdus!

2021.08.19.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā 31. maijā dzimušie lauvēni jau labprāt izrādās apmeklētājiem un ar savu lempīgo draiskulību spēj apburt katru. Nu mazos var arī viegli atšķirt pēc auguma un kažoka krāsas (puika ir izteikti lielāks un tumšāks), tātad pienācis laiks viņiem dot īsti lauviskus vārdus, un no 19. augusta līdz  9. septembrim katrs bērns vecumā līdz 12 gadiem tiek aicināts piedalīties  Rīgas Domes un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas iniciētos lauvēnu vārdu ideju konkursos. Lauvu puikam un lauvu meitenei būs arī atbilstoši krusttēvi – attiecīgi VARAM ministrs Arturs Toms Plešs un Rīgas mērs Mārtiņš Staķis, kuri 15. septembrī, kopā ar interesantāko vārdu ideju autoriem, viesosies pie lauvēniem vārda došanas svinībās.

Pieci stāsti par invazīvajām sugām

2021.08.16.

Ar Latvijas vides aizsardzības fonda (VARAM) atbalstu Rīgas Zooloģiskajā dārzā izveidoti pieci interaktīvi stendi, kas apmeklētājiem ļauj iepazīt bīstamas citzemju dzīvnieku sugas, kuras, nokļuvušas tālu no dabiskās dzīves vietas, nopietni ietekmē dabu daudzviet pasaulē. Trusis, tīģerpitons, zaļā iguāna, Ziemeļbrazīlijas kalitrikss, Amerikas ūdele – katrai sugai ir atšķirīgs stāsts par nokļūšanu tālu no savām “mājām” un ietekmi uz ekosistēmu, taču iepazīstot šos stāstus, var viegli gūt priekšstatu par problēmu, ko pasaules dabai rada INVAZĪVĀS SUGAS.

Vakilijai šodien otrā dzimšanas diena!

2021.08.09.

Pavisam nesen no Austrijas uz Rīgas Zooloģisko dārzu pārvestā žirafu meitene Vakilijai šodien svin savu divu gadu dzimšanas dienu. Svinības gan norit klusi un bez viesu klātbūtnes, jo jaunā zoodārza iemītniece vēl nav pilnībā apradusi ar jauno mītni un nepazīstamiem cilvēkiem, taču svētku mielasts jau nobaudīts un izrādījies varen garšīgs. Neklātienē to gatavoja Asne Beķere, kura pirmā atsaucās zoodārza aicinājumam ar savu 25 EUR ziedojumu apmaksāt žirafītes dienas maltīti, kuras sastāvā ir trīs veidu īpašās granulas, kā arī minerālu piedevas un lucernas pulveris. Savukārt otrdien un trešdien žirafītes barotāju gods pienāksies attiecīgi Inesei Dudarevai un Vinetai Daņiļevičai

Sagādā žirafītei dzimšanas dienas mielastu!

2021.08.05.

Vairums Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklētāju apzinīgi ievēro norādi nebarot dzīvniekus, kaut reizēm tik ļoti gribas pasniegt gardo cienastu... Tomēr palīdzēt pabarot, piemēram, 22. jūlijā uz Rīgu atvesto žirafīti Vakiliju, ir pavisam vienkārši – ieejot Rīgas Zooloģiskā dārza interneta mājas lapā, sadaļā ATBALSTI - Ziedo žirafei Vakilijai, var noziedot 25,00 EUR ar norādi “Ziedojums žirafei Vakilijai”, un summa tiks izlietota 3,8 kilogramu trīs veidu speciālo barības granulu un īpašu barības piedevu iegādei. Un tieši tik šīs gardās un veselīgās barības iekļauts Vakilijas katras dienas ēdienkartē. Pavisam drīz – 9. augustā,  jaunā zoodārza iemītniece svinēs divu gadu jubileju, un barības traukā noteikti būs īpašās granulas. Ja tās nopirksi tu, tā būs vislabākā dāvana, un Rīgas zoodārza mājas lapā katrs ziedotājs varēs uzzināt dienu, kad Vakilija saņems dāvināto mielastu.

Zoodārzā dzimušajiem lauvēniem divi mēneši

2021.08.04.

Rīgas Zooloģiskā dārza Āfrikas lauvu ģimenē 31. maijā  dzimušie lauvēni tikko nosvinēja divu mēnešu jubileju, ir veselīgi, attīstās atbilstoši vecumam  un nu lielu daļu laika, galvenokārt pēcpusdienā, pavada pastaigu laukumā, skraidot, raustot viens otru aiz astes un drosmīgi izlūkojot katru mītnes nostūri.

Atvērts arī Terārijs, Akvārijs un Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīcija

2021.07.30.

Nu apmeklētājiem atvērta ir arī Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīcija, kā arī Terārijs un Akvārijs. To darba laiks ir kā ierasti – no plkst. 10.00-19.00.

No Austrijas ieradusies žirafe Vakilija

2021.07.26.

Savās jaunajās mājās -  Rīgas Zoodārza Žirafu mājā ieradusies Šmidingas zoodārzā (Zoo Schmiding) Austrijā dzimusī žirafe Vakilija (Wakilia) un nu savu divu gadu dzimšanas dienu 9. augustā varēs svinēt līdzās žirafu puisim Kimi, kurš savu četrpadsmito dzimšanas dienu nosvinēja 24. jūlijā.

Vikunjām un vainagdzērvēm pa vienam mazulim

2021.07.23.

21. jūlija pusdienlaikā apmeklētāju acu priekšā pasaulē nāca mazulis retākajām lamām – vikunjām. Savukārt pirms dažām dienām saulesgaismu ieraudzīja viens vainagdzērvēns.

Atvērta Tropu māja

2021.07.16.

Apmeklētājiem atvērta Tropu mājas dzīvnieku ekspozīcija. Tās darba laiks ir ierastais – no 11.00 līdz 18.45. Tomēr Covid-19 dēļ ir jāievēro daži ierobežojumi.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit