Šī gada dižākais ķirbis sver 226,5 kg

2020.10.23.

Jau 15. gadu “Maxima Latvija” organizē mūsu zemes dižāko ogu svēršanas čempionātu. Latvijas smagākā ķirbja rekords tika uzstādīts 2018. gadā. Toreiz dižais ķirbis svēra 574 kg un bija izaudzis Kuldīgas pusē Luīzes Neimanes dārzā. Bet šogad…

Zoozīļuks smaida – zīļu raža laba!

2020.10.20.

Zoozīļuks saka milzīgu PALDIES! visiem zīļu vākšanas akcijas dalībniekiem – vairāk nekā 11 tūkstošiem čaklo roku, kas kopā savākuši 21 580 kg zīļu! Labie laika apstākļi arī sekmējuši to, ka savāktais gardums ir gana kvalitatīvs. Lai arī dalībnieki vietām sūrojās, ka viņu pusē ozoliem šogad slikta raža, tomēr kopējais rezultāts ir ļoti iepriecinošs.

Kikerigū! uzvar GAIĻI!

2020.10.12.

Kurš putniņš agri ceļas, knaši nāk uz zoodārzu! Šī gada Dzīvnieku dienas noslēgušās un uzvaras laurus plūc putni.

10. un 11. oktobrī Dzīvnieku dienas Zoodārzā un filiālē Cīruļi

2020.10.07.

Kad tuvojas zoodārza dzimšanas diena, tad ir skaidrs, ka klāt arī Dzīvnieku dienas Zoodārzā! Un tas notiks jau šajā nedēļas nogalē.

Zoodārzā ieradušies jauni dzīvnieki

2020.10.01.

Pirms nedēļas Rīgas Zoodārzā ieradušies Amūras tīģeri, Grevi zebras un Garneta galago. 

Zoozīļuks aicina palīgā bērnus lasīt ozolzīles

2020.09.24.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā sāk rosīties "Zoozīļuks 2020" un aicina skolēnus (arī pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņus) piedalīties ozolzīļu vākšanas akcijā. Šogad galvenā balva - bezmaksas zoodārza apmeklējums un ekskursija gida pavadībā pa zooloģisko dārzu.

"Zoozīļuks 2020" notiek no 24. septembra līdz 11. oktobrim.

Geladas apgūst jaunu teritoriju – āra voljēru

2020.08.05.

Pēc divu nedēļu intensīviem mēģinājumiem, geladas pērtiķi beidzot uzdrošinājās atstāt ierastās iekštelpas un pa laipu uzmanīgi devās uz āra aploku – Savannas pērtiķu salu.

Balto pūču mazuļi aug griezdamies

2020.07.08.

Pēc piecu nedēļu ilgas perēšanas pirmo reizi Rīgas Zoodārzā mazuļi izšķīlās baltajām pūcēm. Sākumā viens, tad otrs, tam sekoja trešais… Šķita jau ka visi, bet nē! Kad lielākie jau bija ieguvuši pelēku pūku ietērpu, tad ievērojām, ka zem mātes kužinās vēl divi balti, nesen izšķīlušies cāļi. Tātad saime ražena – pieci mazuļi.

Piedzimis ziemeļbriedēns, pundurkalitriksu dvīņi, putni perē olas

2020.05.30.

Pavasaris Rīgas Zoodārzā rit pilnā sparā un arī dzīvnieku ģimenēs parādās arvien jauni un jauni mazuļi. Kādu laiku atpakaļ vēstījām par jauno paaudzi, kas jau paaugusies. Nu tiem pievienojušies nākošie.

Mazuļu birums Cīruļos

2020.05.29.

Filiālē “Cīruļi” – “plīša” telēns Hailandes govīm, divi “šuneļi”, liels mazuļu birums aitām, Kamerūnas kazām un Latvijas zilajām govīm.

No 19. maija atkal atvērts gan zoodārzs Rīgā, gan filiāle CĪRUĻI

2020.05.18.

Jā, no otrdienas, 19. maija, apmeklētājiem atkal ir iespēja nākt uz zoodārzu gan Rīgā, gan arī uz filiāli “Cīruļi” Kalvenes pagastā.

Ievērojot drošības noteikumus, Rīgā interesentiem būs iespēja staigāt pa dārzu un vērot āra aplokos mītošos dzīvniekus, kā arī iepazīt sekojošas iekštelpu ekspozīcijas: Tropu māju, Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīciju, lemuru un Galapagu bruņrupuču ekspozīciju un Žirafu māju (atvērts otrais stāvs).

Zoodārza filiālē “Cīruļi” atvērtas būs visas ekspozīcijas.

Lai arī zoodārzs slēgts apmeklētājiem, dzīve turpinās

2020.04.23.

Lai arī valstī noteiktās ārkārtējās situācijas dēļ Rīgas Zoodārzs un zoodārza filiāle “Cīruļi” ir slēgti apmeklētājiem, tomēr dzīve šeit rit ierastajā režīmā. Dzīvnieki ir jāaprūpē kā pienākas neatkarīgi ne no kā. Un arī šejienes iemītnieku ieražu ritms rit savu gaitu.

No 2020.gada 14.marta Rīgas Zoodārzs un filiāle “Cīruļi” tiek slēgti uz nenoteiktu laiku

2020.03.13.

13. martā, ņemot vērā ārkārtējo situāciju valstī ar mērķi ierobežot ‘Covid-19’ izplatību, SIA “Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs” valde nolemj slēgt zooloģisko dārzu un zooloģiskā dārza filiāli “Cīruļi” apmeklētājiem no 2020.gada 14.marta līdz tālākam rīkojumam.

Zooloģiskā dārza darbinieki turpinās pildīt darba pienākumus.

No 2020.gada 14.marta Rīgas Zoodārzs un filiāle “Cīruļi” tiek slēgti uz nenoteiktu laiku

2020.03.13.

13. martā, ņemot vērā ārkārtējo situāciju valstī ar mērķi ierobežot ‘Covid-19’ izplatību, SIA “Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs” valde nolemj slēgt zooloģisko dārzu un zooloģiskā dārza filiāli “Cīruļi” apmeklētājiem no 2020.gada 14.marta līdz tālākam rīkojumam.

Zooloģiskā dārza filiāles “Cīruļi” darbinieki turpinās pildīt darba pienākumus.

Zoodārza Tropu mājā apskatāmi Āfrikas mīkstrupuči

2020.02.06.

Rīgas zoodārza Tropu mājā apskatāma jauna suga Āfrikas mīkstrupuči. Tie dzīvo kopā vienā baseinā ar Ogoves pundurkrokodiliem un zivīm - melnspuru paku un Orinoko samu.

Siltas atlaides Tropu mēnesī februārī

2020.02.03.

Sadarbībā ar uzziņu dienestu 1188 Rīgas Zoodārzs 2020. gada februārī piedāvā siltas atlaides:

  • lētāk apmeklēt Tropu mēneša pasākumus zoodārzā;
  • lētāk novietot automašīnu zoodārza autostāvvietā, kamēr vērojat dzīvniekus;
  • būtiski ietaupīt, ja bieži apmeklējat zoodārzu!

Uzziņu dienesta 1188 kuponu sadaļā iegūsti bezmaksas kuponu, uzrādi to Zoodārza kasē (izdrukātu vai viedtālrunī) un saņem atlaidi sekojošiem zooloģiskā dārza pakalpojumiem 2020. gada februārī!

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit