Sākums Jaunumi Rīgas Zoodārzs februārī aicina iepazīt bezmugurkaulniekus

Rīgas Zoodārzs februārī aicina iepazīt bezmugurkaulniekus

02.02.2024
Rīgas Zoodārzs februārī aicina iepazīt bezmugurkaulniekus

Februārī, kurš jau tradicionāli Rīgas Zooloģiskajā dārzā ir veltīts tropiem, būs iespēja uzzināt vairāk par skudrām, zirnekļiem un gliemežiem, jo šoreiz Tropu mēneša “Kukarača un draugi” tēma ir bezmugurkaulnieki.

Ik dienu no 10. līdz 29. februārim Tropu mājā zoodārza viesus gaidīs bezmugurkaulniekiem veltīta taka, kurā iepazīt šos dzīvniekus, uzzināt, kā atšķirt kukaiņus no zirnekļiem, un noskaidrot, kurš ir visaizsargājamākais Rīga ZOO aplūkojamais dzīvnieks. Mazajiem apmeklētājiem tiks piedāvātas arī darba lapas, kuras palīdzēs tēmu izzināt labāk, bet pēc to aizpildīšanas varēs saņemt nelielu balviņu.

Nedēļās nogalēs – gan sestdienās, gan svētdienās – no 12.00 līdz 15.00 norisināsies arī izglītojošas darbnīcas. Tajās bezmugurkaulniekus varēs ne vien redzēt daudz tuvāk nekā parasti, bet arī tiem pieskarties.

Par Tropu mēneša vēstījumu stāsta projekta vadītāja Keita Barisa: “Vēlamies katram pastāstīt, ka mazie radījumi, kuri nelīdzinās citiem dzīvniekiem un daudziem liek pat bailēs sastingt, ir arī mūsu draugi – bez tiem cilvēku dzīve nav iedomājama! Izzinot tēmu kopā ar Kukaraču, noskaidrosi visdažādākos veidus, kā bezmugurkaulnieki mums palīdz – piemēram, ļaujot izaugt augļiem un dārzeņiem, kas mūs baro. Ceram, ka palīdzēsim šos dzīvniekus labāk saprast, saudzēt un novērtēt.”

Bezmugurkaulnieki ir ļoti daudzveidīgi – zem šī nosaukuma apvienoti kukaiņi, zirnekļi, tārpi, vēžveidīgie, gliemeži un vesela virkne ūdens iemītnieku – no astoņkājiem līdz pat koraļļiem. Tie veido vairāk nekā pusi visu uz Zemes sastopamo sugu un 95% dzīvnieku sugu, tomēr, dzirdot vārdu “dzīvnieks”, daudzi par tiem pat neiedomājas. Tieši tāpēc par šiem dzīvniekiem, kuri ieņem būtiskas lomas ekosistēmās un ir tik pārsteidzoši savā dažādībā, būs gan interesanti, gan vērtīgi uzzināt vairāk.

Bezmugurkaulnieku kolekcija ir viens no Rīgas Zoodārza lepnumiem. Tropu mājā šobrīd aplūkojamas vairāk nekā 20 bezmugurkaulnieku sugas – skorpioni, tūkstoškāji, gliemeži, zirnekļi un dažādi kukaiņi kā prusaki, sienāži un zarkukaiņi. Divās no apmeklētāju iemīļotākajām Rīgas Zoodārza ekspozīcijām arī redzami bezmugurkaulnieki – lapgriežskudras un audējskudras. Dažas bezmugurkaulnieku – vēžu un krabju – sugas var redzēt arī Akvārijā.

Vai esi gatavs iepazīt un varbūt pat iemīlēt “Kukaraču un draugus” jeb prusakus un citus Rīga ZOO aplūkojamos bezmugurkaulniekus? Tad gaidām tevi Rīga ZOO februārī – Tropu mēnesī!

Pieteikties jaunumiem

Mūsu atbalstītāji un sadarbības partneri