Sākums Jaunumi Egīla Zirņa un Svena Neilanda bilžu grāmatas “Kas Zoodārzā notiek naktī” atklāšanas pasākums 

Egīla Zirņa un Svena Neilanda bilžu grāmatas “Kas Zoodārzā notiek naktī” atklāšanas pasākums 

05.12.2023
Egīla Zirņa un Svena Neilanda bilžu grāmatas “Kas Zoodārzā notiek naktī” atklāšanas pasākums 

9. decembrī Rīgas Zoodārzā visi aicināti sajust ziemas maģiju – līdz ar izdevniecības Liels un mazs” izdotās bilžu grāmatas Kas zoodārzā notiek naktī” atklāšanas pasākumu, skaļruņos zoodārza teritorijā tiks atskaņots arī asprātīgais Egīla Zirņa dzejolis paša autora lasījumā. Tas pastaigu sniegotajā zoodārzā padarīs īpašu, ikkatru viesi rosinot iztēloties, kas zoodārzā notiek naktī. 

9. decembrī no pulksten 11.00 Latvijas abinieku un rāpuļu zālē mīļi gaidīti visi zoodārza viesi, lai kopā ar grāmatas autoru Egīlu Zirni un mākslinieku Svenu Neilandu lasītu jauno bilžu grāmatu “Kas zoodārzā notiek naktī” un sarunātos par dzīvniekiem. Bilžu grāmatā autori spēlējas ar zvēriem un valodu, lai visiem būtu jautri. Tomēr šai huligāniskajai lomu spēlei fonā ir arī zināšanas par dzīvnieku dabu — Egīls Zirnis ir studējis bioloģiju un daudzus gadus bijis Dabas muzeja ekskursiju vadītāja amatā. Sarunu vadīs “Liels un mazs” galvenā redaktore Inese Zandere. Pēc sarunas noklausīšanās gan lielie, gan mazie apmeklētāji aicināti piedalīties radošajā darbnīcā, ko vadīs grāmatas ilustrators Svens Neilands un izdevniecības mākslinieciskā redaktore Ūna Laukmane. 

Pasākuma turpinājumā visi aicināti pastaigā — Rīga ZOO gida pavadībā apciemosim un iepazīsim grāmatā sastopamos dzīvniekus. Ieklausīsimies gida stāstījumā un uzzināsim, ko naktī dara nīlzirgi, kādi paradumi ir ziemeļbriežiem, lūšiem, pelikāniem un cik ilgi guļ žirafes. Savannā apskatīsim “pēdējo tramvaju” – zebru, un uzzināsim, kādas ir ērtākās gulēšanas pozas ķenguriem un kāda kustība naktī notiek tīģeru mītnē. 

Pasākuma plāns 

No 11.00 ierašanās Latvijas rāpuļu un abinieku zālē; 

11.30 – Inese Zandere vada sarunu/lasījumu ar Egīlu Zirni un Svenu Neilandu; 

12.00 – radošā darbnīca Svena Neilanda un Ūnas Laukmanes vadībā; 

12.30 – pastaiga kopā ar autoriem un Rīga ZOO gidu, apciemojot grāmatā pieminētos dzīvniekus. 

Dzejolis “Kas zoodārzā notiek naktī” autora Egīla Zirņa lasījumā, Rīga ZOO turpinās skanēt arī “Ziemas naktīs”, kas notiks no 22. decembra līdz 7. janvārim – nāc viesos un iztēlojies sevi kā zvēru, izdomā sev zvērus pats, un pavadi laiku jautri! 

Vairāk par grāmatu var uzzināt šeit.  

Pieteikties jaunumiem

Mūsu atbalstītāji un sadarbības partneri