Sākums Jaunumi Atbalsti ziemeļbriežus un piedalies konkursā!

Atbalsti ziemeļbriežus un piedalies konkursā!

13.12.2023
Atbalsti ziemeļbriežus un piedalies konkursā!

Jau tradicionāli, tuvojoties Ziemassvētkiem, Rīgas Zooloģiskais dārzs aicina kļūt par ziemeļbriežu labvēli, izmaksājot viņiem vakariņas. Šogad ziedošana apvienota ar konkursu, ko Rīga Zoo rīko kopā ar uzņēmumu “Viada Baltija” – ziemeļbrieža Elmo krustvecākiem. Ziedojot un minot Elmo šogad nomesto ragu svaru, iespējams tikt pie vērtīgām balvām!

Kā piedalīties konkursā?

Pēc konkursa noslēguma notiks ragu svēršanas pasākums, kurā tiks noskaidrots gan ragu svars, gan konkursa uzvarētāji. Pasākuma datums tiks izziņots drīzumā Rīga ZOO sociālajos tīklos un mājaslapā.

Ziemeļbriežu saimei ikdienas  maltītē, bez zāles vai siena, lapainu zaru slotiņām, dārzeņiem, ietilpst arī ķērpji. Īpaši svarīga barības daļa tie ir ziemā, kad arī dabā brieži tos apēd vairāk. Šos ķērpjus – kladonijas – zoodārzs pasūta Somijā. Ik gadu briežu saimei nepieciešama vairāk nekā tonna izžāvētu ķērpju, kurus pirms katras maltītes kopēji īpaši sagatavo. 25 eiro ir summa, kas nepieciešama vienu vakariņu nodrošināšanai visiem ziemeļbriežiem.

Ziemas nakšu laikā – no 20. decembra līdz 7. janvārim – vakaros plkst, 18.45 būs iespējams vērot, kā brieži ar ķērpjiem mielojas. Noziedo, atnāc uz zoodārzu un paskaties, kā viņi apēd, iespējams, tieši tevis uzsauktās vakariņas!

Pieteikties jaunumiem

Mūsu atbalstītāji un sadarbības partneri