Sākums Jaunumi 13. un 14. aprīlī Dzeņa darbnīca dodas uz filiāli “Cīruļi” 

13. un 14. aprīlī Dzeņa darbnīca dodas uz filiāli “Cīruļi” 

13. un 14. aprīlī Dzeņa darbnīca dodas uz filiāli “Cīruļi” 

Šajās brīvdienās Putnu dienas noritēs Dienvidkurzemes novada Kalvenes pagastā, jo Rīgas Zooloģiskā dārza putnu būrīšu gatavošanas “Dzeņa darbnīca” dosies uz filiāli “Cīruļi”.

Šeit 13. un 14. aprīlī no plkst. 12.00 līdz 15.00 ikviens “Cīruļu” apmeklētājs pieredzējušu mākslīgo dobumu meistaru un brūno lāču Toma, Tīnas un Āces virsuzraudzībā varēs iemācīties izgatavot pareizas konstrukcijas būrus zīlītēm, mušķērājiem un zvirbuļiem, kā arī mājas strazdiem. Turklāt pašu sanaglotos būrus varēs ņemt līdzi un izvietot putniem tīkamās vietās savu māju tuvumā, tādejādi risinot daudzviet nereti “samilzušo jaunu dzīvokļu problēmu”. Pasākums norit ar veikalu tīkla “Lidl” gādību, kurš atbalstīja kokmateriālu sagādi šīm Putnu dienām. 

Kā ierasts, Dzeņa darbnīcā top arī neparastāka izmēra un formas putnu un arī neputnu būri, lai demonstrētu mākslīgo ligzdvietu daudzveidību. Šī gada īpašā putna statusā – mizložņa, neliels brūngans putns. Tas itin bieži sastopams mūsu zemē, taču mazāk pamanāms, jo tērpts maskējošā krāsā un tādēļ grūti ieraugāms uz koka stumbra. Būvēsim vairākas ligzvietas, kas piemērotas tieši šai sugai, un tās vēlāk tiks izvietotas gan zoodārzā, gan arī citās piemērotās vietās Latvijā. 

Iepriekš Putnu dienās tapuši mākslīgie dobumi meža pūcēm, urālpūcēm, apodziņiem, plīvurpūcēm, pupuķiem, zaļvārnām, pīlēm, piekūniem, svīrēm, dzeguzēm, kā arī sikspārņiem un susuriem. Rīgas Zooloģiskajā dārzā un “Cīruļos” tapušās mākslīgās ligzdvietas izvietotas dažādās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās visos Latvijas nostūros, tādejādi veidojot lieliskus apstākļus dobumperētāju sekmīgākai ligzdošanai. Putnu dienas Rīgas Zooloģiskajā dārzā, pateicoties Kārļa Griguļa iniciatīvai, norit jau kopš 20. gadsimta piecdesmitajiem gadiem. To ietvaros lielāku vai mazāku būrīšu darināšanai “Dzeņa darbnīcā” jau ir ap 30 gadu sena vēsture! 

Citi “Cīruļu” jaunumi 

Pavasaris “Cīruļos” jau rit pilnā sparā. Par to liecina ne tikai lāču trijotnes aktīvā rosīšanās un ikviena ciemiņa pieskatīšana, bet arī cīruļu daudzbalsīgie treļļi virs plašajām pļavām un baltās caurceļojošo gulbju kupenas, ar kurām “piesnidzis” milzīgais kiangu aploks un apkārtējās pļavas. 

Ja Lieldienās daudzi meklēja zaķa paslēptās olas, tad Rīgas Zoodārza filiālē varēs mēģināt ieraudzīt 28. martā dzimušo Pogu – garām brūnām apmatojuma šķipsnām klāto Hailandes govju mazuli. Nu jau mazais telēns cītīgi seko līdzi savai mātei Sniedzei, bet iespaidīgā izskata tēvs Podiņš gādīgi uzmana apkārtni un sargā savu baru.  

Savukārt Pirmajās Lieldienās – 31. martā – pasaulē nāca mājas jaku Kulinga un Deizijas pēctecis Kurlands. Arī mazais bullēns ir jau ir iejuties lielajā barā, seko mammai un ik pa laikam nerātni delverējas. 

Darba laiks “Cīruļos” 

Atgādinām, ka Rīgas Zooloģiskā dārza filiāle “Cīruļi” aprīlī un maijā strādā katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00. 

Satiec savu būrīšu meistaru, iemācies izgatavot pareizas konstrukcijas mākslīgo dobumu un iepriecini savas mājas putnus! Tiekamies pie lāčiem “Cīruļos”! 

Pieteikties jaunumiem

Mūsu atbalstītāji un sadarbības partneri