Sākums Notikumi Putnu dienas “Cīruļos”

Putnu dienas “Cīruļos”

Šajās brīvdienās Putnu dienas noritēs Dienvidkurzemes novada Kalvenes pagastā, jo Rīgas Zooloģiskā dārza putnu būrīšu gatavošanas “Dzeņa darbnīca” dosies uz filiāli “Cīruļi”. Šeit 13. un 14. aprīlī no plkst. 12.00 līdz 15.00 ikviens “Cīruļu” apmeklētājs pieredzējušu mākslīgo dobumu meistaru un brūno lāču Toma, Tīnas un Āces virsuzraudzībā varēs iemācīties izgatavot pareizas konstrukcijas būrus zīlītēm, mušķērājiem un zvirbuļiem, kā arī mājas strazdiem. Turklāt pašu sanaglotos būrus varēs ņemt līdzi un izvietot putniem tīkamās vietās savu māju tuvumā, tādejādi risinot daudzviet nereti “samilzušo jaunu dzīvokļu problēmu”. Pasākums norit ar veikalu tīkla “Lidl” gādību, kurš atbalstīja kokmateriālu sagādi šīm Putnu dienām. 

Kā ierasts, Dzeņa darbnīcā top arī neparastāka izmēra un formas putnu un arī neputnu būri, lai demonstrētu mākslīgo ligzdvietu daudzveidību. Šī gada īpašā putna statusā – mizložņa, neliels brūngans putns. Tas itin bieži sastopams mūsu zemē, taču mazāk pamanāms, jo tērpts maskējošā krāsā un tādēļ grūti ieraugāms uz koka stumbra. Būvēsim vairākas ligzvietas, kas piemērotas tieši šai sugai, un tās vēlāk tiks izvietotas gan zoodārzā, gan arī citās piemērotās vietās Latvijā. 

Iepriekš Putnu dienās tapuši mākslīgie dobumi meža pūcēm, urālpūcēm, apodziņiem, plīvurpūcēm, pupuķiem, zaļvārnām, pīlēm, piekūniem, svīrēm, dzeguzēm, kā arī sikspārņiem un susuriem. Rīgas Zooloģiskajā dārzā un “Cīruļos” tapušās mākslīgās ligzdvietas izvietotas dažādās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās visos Latvijas nostūros, tādejādi veidojot lieliskus apstākļus dobumperētāju sekmīgākai ligzdošanai. Putnu dienas Rīgas Zooloģiskajā dārzā, pateicoties Kārļa Griguļa iniciatīvai, norit jau kopš 20. gadsimta piecdesmitajiem gadiem. To ietvaros lielāku vai mazāku būrīšu darināšanai “Dzeņa darbnīcā” jau ir ap 30 gadu sena vēsture! 

Atgādinām, ka Rīgas Zooloģiskā dārza filiāle “Cīruļi” aprīlī un maijā strādā katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00. 

Satiec savu būrīšu meistaru, iemācies izgatavot pareizas konstrukcijas mākslīgo dobumu un iepriecini savas mājas putnus! Tiekamies pie lāčiem “Cīruļos”!

Pieteikties jaunumiem

Mūsu atbalstītāji un sadarbības partneri