Sākums Notikumi Dzīvnieku vides bagātināšanas elementu darbnīca

Dzīvnieku vides bagātināšanas elementu darbnīca

Vides bagātināšanas elementi ir svarīga sastāvdaļa dzīvnieku ikdienā, un šoreiz par tiem var parūpēties ne tikai Rīgas Zoodārza darbinieki, bet arī apmeklētāji. Darbnīcās, dzīvnieku kopēju pavadībā, apmeklētāji gatavos kasīkļus no egļu stumbriem, paklājiņus, kartona bumbas un olu kastu virtenes barošanai.

Šajā nedēļas nogalē – 4. un 5. martā – nāc uz Rīgas zoodārza Abinieku zāli no 12.00 līdz 15.00, lai piedalītos dzīvnieku vides bagātināšanas elementu darbnīcā.

Dzīvniekus zoodārzos dažreiz māc garlaicība. Lai piedāvātu iespēju darboties un nodrošinātu mentālu stimulāciju, tiek izmantoti dažādi rīki, ko sauc par vides bagātināšanas elementiem (angliski – enrichment). Tie bieži saistīti ar barības uzņemšanu, padarot to izaicinošāku un aizņemot vairāk laika, jo arī dabā medīšana vai vākšana liek izmantot dažādas pieejas, piekļūstot pie barības rokot vai noķert kukaiņus, kas paslēpušies koksnē.

Darbnīcā veidosim vides bagātināšanas elementus, kas dzīvniekiem ļaus padarīt ēšanu interesantāku un izkustinās ne tikai muti, bet arī smadzeņu pelēkās šūniņas. Pēc prāta un barošanās trenažieru izveidošanas apmeklētāji varēs izvēlēties, kurš no dzīvniekiem to iegūs savā lietošanā. Darbnīcās apmeklētājiem palīdzēs arī dzīvnieku kopēji – cilvēki, kuri ikdienā nonāk vistuvāk zoodārza iemītniekiem.

Apmeklētājus aicinām uz darbnīcām ņemt līdzi dažāda lieluma kartona kastes, olu kastes, papīra maisus un tuateles papīra ruļļu “viducīšus”. Noderēs pat picas kaste, kurā iesūcies ēdiena aromāts – tas zvēriem attīstīs un trenēs ožu.

Tomēr vides bagātināšanas elementi ir arī citi rīki, kas palīdz dzīvniekiem izkustēties un pielietot prātu. Līdzīgi kā bērniem, arī dzīvniekiem patīk rotaļāties ar bumbām. Apmeklētājiem vispazīstamākās ir Amūras tīģera Augusta nebēdnīgās rotaļas ar lielajām, apaļajām plastmasas bojām, taču par volejbola bumbām priecāsies gan lūšu saime, gan lauvu ģimene. Lai palīdzētu žirafei Vakilijai laiku līdz dzīvesdrauga sagaidīšanai pavadīt ātrāk, noderēs lielizmēra vingrošanas bumba žirafbola īstenošanai. Savukārt tenisa vai mazās, adatainās masāžas bumbiņas un visas citas bumbas, kuras pa ziemu krājušas putekļus un pēc pavasara tīrīšanas meklē jaunu mājvietu, gan priecēs pundurmangustus, gan trenēs mēli žirafei.

Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs rūpējas, lai dzīvniekiem katra diena nestu ko jaunu, un šoreiz par to var parūpēties ne tikai darbinieki, bet arī apmeklētāji. Piedalies darbnīcās, kā arī nes uz zoodārzu bumbas un atstāj tās zoodārza kasēs vai stāvlaukuma apsardzē!

Pieteikties jaunumiem

Mūsu atbalstītāji un sadarbības partneri