eParaksta rīki

E-adrese ir aizsargāts veids, kādā fiziskas personas un juridiskas personas, izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālā Latvija.lv (turpmāk – portāls Latvija.lv) izveidotu kontu jeb pastkastīti, var veikt oficiālu, elektronisku saraksti ar valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī citām institūcijām, kurām ir deleģēts valsts pārvaldes uzdevums. E-adrese ir drošs saziņas līdzeklis. Lai e-adresi izmantotu, fiziskajām personām un uzņēmumu pārstāvjiem ir nepieciešami kvalificēti identifikācijas līdzekļi – mobilā lietotne eParaksts mobile, eParaksts karte juridiskām personām vai personas apliecība (eID karte).

Gadījumos, kad fiziskai personai nebūs izveidota e-adrese, saite novirzīs uz e-adreses izveidošanas logu. Tas nozīmē, ka lietotājam nebūs jāzina vai jāmeklē konkrēts adresāts un tas jau tiks aizpildīts lietotāja vietā.

E-adrese neaizstāj e-pastu. E-adrese ir slēgta sistēma. Tajā lietotājs elektroniski saņems visas tās ziņas no valsts un pašvaldību iestādēm, kā arī citām institūcijām, kas pilda kādu valsts deleģēto funkciju, kas agrāk tika sūtītas ar pasta starpniecību uz deklarēto adresi. Uz savu norādīto e-pasta adresi lietotājs varēs saņemt paziņojumu par ziņojuma ienākšanu e-adresē, bet ne pašu ziņojumu. Saskaņā ar Paziņošanas likuma 9. pantu, dokuments, kas nosūtīts uz e-adresi, uzskatāms par paziņotu otrajā darba dienā pēc tā nosūtīšanas.

 

 

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit