Lai arī zoodārzs slēgts apmeklētājiem, dzīve turpinās
2020.04.23.

Lai arī valstī noteiktās ārkārtējās situācijas dēļ Rīgas Zoodārzs un zoodārza filiāle “Cīruļi” ir slēgti apmeklētājiem, tomēr dzīve šeit rit ierastajā režīmā. Dzīvnieki ir jāaprūpē kā pienākas neatkarīgi ne no kā. Un arī šejienes iemītnieku ieražu ritms rit savu gaitu.

Savukārt stāsti par zoodārza iemītniekiem pašreiz pārcēlušies no klātienes uz sociālajiem tīkliem. Sekojiet mums un ik pa laikam pastāstīsim interesantākos notikumus no mūsu iemītnieku dzīves. Skaties Rīgas Zoodārza kontu Facebook!

Mazuļi

Pirmie šī gada steidzīgākie - karošknābju mazuļi – jau izauguši un iejukuši pieaugušo putnu barā, un praktiski vairs nav atšķirami no vecākiem. Savukārt viņu kaimiņiem klinšu ibisiem mazulis izšķīlies tikai pavisam nesen. Ļoti ceram, ka tas izaugs liels, sniedzot ieguldījumu šīs Pasaules Sarkanās grāmatas EN (nopietni apdraudēts – endangered) kategorijā iekļautās sugas nebrīves populācijas uzturēšanā. Plašāk par klinšu ibisiem!

Ne mazāk priecājamies par 28. februārī dzimušo Mišmi takinu meitenīti Atēnu. Arī šī Āzijas kalnu rajonos mītošā dobradžu dzimtas suga (plašāk par takiniem šeit!) iekļauta Pasaules Sarkanajā grāmatā VU (jutīga suga – vulnerable) kategorijā. Mazā druknā delvere ir labi iekļāvusies barā un it visur seko līdzi savai mātei Simonkai.

Nedaudz vecāki (27. janvāris un 2. februāris), taču vēl krietni bailīgi ir divi huzārpērtiķēni, kas par vislabāko un drošāko vietu uzskata savas mātes vēderu, pie kura turas cieši jo cieši. Tikai pārliecinājušies par drošību, tie nedaudz attālinās no savas sargātājas. Savukārt pēc katra aizdomīga trokšņa steidz atpakaļ drošībā. Lasīt vairāk par huzārpērtiķiem!

Pirmo pamatu nākošajai paaudzei ielikuši zoodārza lielākie putni kazuāri (pasaulē tie ir otri lielākie aiz Āfrikas strausa). Mātīte izdējusi šogad pirmo olu – lielu, skaistu, noklātu ar gaiši zaļiem sīkiem plankumiem. Pēc šīs sugas tradīcijām mātīte sadēj ligzdā olas un pārējo atstāj tēviņa ziņā, kurš dējumu perē un pēc tam viens vadā un audzina mazuļus. Pirmais mēģinājums izperēt olas kazuāriem mūsu zoodārzā bija pagājušā gada augustā, taču pasākums beidzās nesekmīgi. Cerēsim, ka šogad veiksies labāk! Informācija par kazuāriem!

Zoodārza akvārijā nesen izšķīlušies mazuļi sarkanajam hromim – skaties sižetu!

#KukaiņuSalidojums!

Lielu popularitāti sociālajos tīklos guvis Rīgas Zoodārza aicinājums kopā veidot Kukaiņu Salidojumu. (skatīt šeit!). Lai nodarbinātu savu radošo fantāziju, no tuvākā apkaimē pieejamiem dabas materiāliem izveido savu īpašo un neatkārtojamo kukaini, nofotografē un atsūti mums! No darbiņu fotogrāfijām tiek veidotas virtuālās galerijas zoodārza Facebook kontā. Skaties, gūsti iedvesmu un izveido savu kukaini! (Ieskats galerijās šeit: 1. Galerija; 2. galerija ; 3. galerija ; 4. galerija).

< Atpakaļ

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit