Geladas apgūst jaunu teritoriju – āra voljēru
2020.08.05.

Pēc divu nedēļu intensīviem mēģinājumiem, geladas pērtiķi beidzot uzdrošinājās atstāt ierastās iekštelpas un pa laipu uzmanīgi devās uz āra aploku – Savannas pērtiķu salu.

Jūlija vidū tika pabeigti labiekārtošanas darbi geladu vasaras rezidencē. Šeit sadarbībā ar atrakciju parku “Tarzāns” starp kokiem tika izvietotas laipas, virves un atpūtas platformas vairāku metru augstumā virs zemes, kā arī iekārtota automātiska barošanas iekārta. Tā ik pēc noteikta laika izber granulas, lai pērtiķi varētu ar tām mieloties. Pēc darbu noslēguma tika atvērta lūka, kas ļauj pērtiķiem doties uz salu.

Tomēr dzīvnieki bija ļoti piesardzīgi un nebūt ātri nesteidzās svešajā un nezināmajā pasaulē. Pirmatklājēja iniciatīvu uzņēmās bara vadonis, taču arī viņš pirmajiem soļiem pa laipu gatavojās veselas divas nedēļas. Visbeidzot sadūšojies, tas vakar pirmo reizi iznāca laukā no ziemas mītnes un uzreiz devās izpētīt jaunās teritorijas labumus, par saviem atklājumiem ik pa laikam stāstot saviem uztrauktajiem bara locekļiem, kas pulcējās pie lūkas. Iepazinies ar apkārtni, vadonis devās pie pārējiem un aicināja tos laukā. Tad, noturējis bara sapulci, devās atpakaļ uz salu un viņam bailīgi sekoja visi pārējie pērtiķi.

Pirmie vērojumi liecina, ka Pērtiķu sala Āfrikas savannas ekspozīcijā geladām patīk un tie labprāt mielojas ar tur augošajiem augiem, plūc kļavu lapas un omulīgi sēž un vēro apkārtni no augstajām platformām, ko sarūpējis atrakciju parks “Tarzāns”.

Par geladām vairāk var lasīt šeit!

Laipni aicināti vērot pērtiķus, vien atgādinām, ka arī Zoodārzā Covid-19 dēļ jāievēro distance starp apmeklētājiem. Arī dzīvniekus barot nedrīkst!

< Atpakaļ

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit