Zoozīļuks aicina lasīt ozolzīles un radoši darboties

2023.09.19.

Kā ik rudeni, Zoozīļuks atkal aicina skolēnus un bērnudārzniekus lasīt zīles! Tās kopā ar radošajiem darbiņiem zoodārzā varēs nogādāt no 30. septembra līdz 2. oktobrim.

 

Rīgas Zoodārza lūsēnus nosauc par Rūdi un Rasu

2023.09.07.

Šodien notikuši vārda došanas svētki Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā mītošajiem lūšu mazuļiem, kurus jēkabpilieši nokristījuši par Rūdi un Rasu. Jēkabpils jau vairāk nekā 10 gadus ir zoodārza lūšu aizbildņi, tāpēc lēmumu par vārdiem pieņem novada iedzīvotāji.

Rīgas zooloģiskajā dārzā notiks vārda došanas svētki lūšu mazuļiem

2023.09.05.

7. septembrī plkst. 11.00 Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā notiks svinīgā vārda došana šogad dzimušajiem lūšu mazuļiem. Lūšu aizbildņa lomā jau vairāk nekā 10 gadus ir Jēkabpils, tāpēc lēmumu par mazuļu vārdiem ikgadēji pieņem jēkabpilieši.

Rīgas Zoodārzā nonākusi neparastas krāsas varde

2023.09.01.

Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā nu mājvietu ir atradusi varde ar neparastu, oranžu krāsojumu. Zoodārza speciālistu komanda 15. augustā devās uz Gulbeni, lai izpētītu šo īpašo atradumu.

Otro reizi norisināsies “Vakariņas ar sikspārni”

2023.08.04.

Sikspārņi ir lidojošas peles! Sikspārņi dzer asinis! Sikspārņi ir akli! Bet vai tiešām? To noskaidro Rīgas Zooloģiskā dārza pasākumā “Vakariņas ar sikspārni”. Tikai 16. un 17. augusta vakarā ienāc zoodārzā lētāk, pastaigājies ilgāk un noskaidro visu, ko jebkad esi vēlējies zināt par sikspārņiem!

Kamielēns nosaukts par Bronzu

2023.07.21.

Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā jūnija sākumā dzimušais kamielēns ticis pie vārda Bronza. Svinīgā vārda došanas ceremonija norisinājās piektdien, 14. jūnijā, un tajā par kamielēna krustvecākiem kļuva Latvijas Nacionālā hokeja izlase.

Hokejisti kļūs par krustvecākiem kamielēnam

2023.07.07.

14. jūlijā plkst. 14.00 Rīgas Nacionālajā Zooloģiskajā dārzā notiks kamieļu mazuļa vārda došanas svētki, kuros piedalīsies Latvijas hokeja izlases spēlētāji un treneri. Zoodārza viesi aicināti izstaigāt parka takas un aplūkot arī citus nesen dzimušos dzīvnieku mazuļus. 

Rīgas Zoodārza žirafu meitene sagaidījusi draugu

2023.06.28.

Rīgas Zooloģiskā dārza iemītnieku pulkam ir pievienojies Rotšilda žirafu puika Čaks no Dānijas. Savas jaunās mājas viņš dalīs ar Vakiliju, žirafu meiteni, kura ir Rīgas Zoodārza iemītniece jau gandrīz divus gadus.

Rīgas Zoodārzs izsludinājis iepirkumu “Himalaju” būvprojekta izstrādei

2023.06.20.

Izsludināts iepirkums “SIA “Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs” Ilgtermiņa attīstības plāna “Masterplan 2035” I posma “Himalaji” būvprojekta izstrāde un autoruzraudzība”, kuram pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus līdz 8. augustam.

Zoodārzs aicina vērot dzīvnieku barošanu!

2023.06.19.

No 17. jūnija Rīgas Zoodārzs atsāk ikvasaras dzīvnieku barošanas demonstrācijas – dažādos dienas laikos apmeklētāji varēs vērot, kā zoodārza darbinieki pabaro astoņu dažādu sugu dzīvniekus.

 

Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā piedzimis kamieļu mazulis

2023.06.15.

6. jūnija dienas vidū, apmeklētāju klātbūtni neuzskatot par lielu šķērsli, pasaulē nāca kamieļu dāmas Leilas pirmdzimtais – 30 kilogramus smags kamielēns.

Lācenīte dodas uz savu jauno mājvietu La Taniere zoodārzu-patversmi Francijā

2023.05.25.

Šodien, 25.maijā, mazais lācēns, kas aprīlī pēc dažu dienu klīšanas bez mammas gar Alojas-Limbažu ceļu tika nogādāts Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā (turpmāk – Rīgas zoodārzs), dodas uz savu jauno mājvietu La Taniere zoodārzu-patversmi Francijā.

Iepazīsti kokvardi karnevālā Rīgas Zoodārzā!

2023.05.20.

Rīgas Zooloģiskais dārzs 27. maijā no plkst. 11.00 aicina uz Kokvardes karnevālu, kurā varēs ne vien jautri pavadīt laiku, bet arī izzināt kokvaržu dzīvi un stāstu par izzušanu no Latvijas dabas un atgriešanos tajā ar Rīgas Zoodārza speciālistu palīdzību. Nāc, piedalies un iepazīsti kokvardi!

 

Mātes diena Rīgas Zoodārzā

2023.05.11.

13. un 14. maijā Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā svētkos sumināsim mammas – apskati zoodārza iemītniekus un tiec pie bezmaksas momentfoto īpašā Mātes dienas rāmītī.

Kapibaru pavasara pastaigas Rīgas Zoodārzā

2023.04.28.

Saulainais laiks Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā ievieš pārmaiņas – nu dzīvnieki izbauda iespēju pagozēties saules staros. 28. aprīlī notikusi pavasara gaidītākā atgriešanās – no ziemas mītnes izsoļojušas kapibaras.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā top īpaša ligzda melnajiem stārķiem

2023.04.27.

Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā (Rīga ZOO) tiek būvēta vēl nebijusi ligzdas platforma un ligzdas pamatne šeit mītošo melno stārķu pāra vajadzībām. Projekts tiek realizēts sadarbībā ar melno stārķu pāra lieldraugu Lidl Latvija.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit