Divi telēni Latvijas zilajām govīm un jēri aitām
2021.04.15.

Filiāles “Cīruļi” dzīvnieku saimi jau papildinājuši divi Latvijas zilās govs teliņi – meitene Kima un puika Kriptons. Aplokos jau ganās Latvijas tumšgalves aitas ar pēcnācējiem, savukārt drīzumā ganībās laidīs prāvu Romanovas šķirnes aitu un jēru pulku.

Lai arī Kima šobrīd ir krietni tumšāka un pelēcīgāka nekā Kriptons, vēlāk abu vilnas krāsojums izlīdzināsies un iegūs šķirnei raksturīgo zilgano nokrāsu. Latvijas zilās govis ir sena mūsu zemē izveidota liellopu šķirne, kas agrākos laikos tika audzēta Kurzemes piekrastes lauku sētās. Šobrīd tā ir kļuvusi ļoti reta, tādēļ tiek veikts rūpīgs selekcijas darbs zilo govju šķirnes uzturēšanai. Tajā piedalās arī Zoodārza filiāle “Cīruļi”. 

Mazuļi sadzimuši mūsu zemes vietējās šķirnes aitām – Latvijas tumšgalvēm. Mazuļi cītīgi seko pieaugušajiem un neatpaliek ne soli. Parasti dzimst 1-2 jēri.  Šī šķirne izveidota pagājušā gadsimta 20.-30. gados. Un tai klājas daudz labāk nekā Latvijas zilajām govīm, jo šo aitu šķirni audzē diezgan daudzās Latvijas saimniecībās. 

Bez tam drīzumā apmeklētājiem būs iespēja atkal vērot Romanovas šķirnes aitu bara ikdienu. Šobrīd kūtī aitu mātēm dzimst mazuļi un pēc dažām dienām, kad tie būs mazliet apvēlušies, bars dosies atpakaļ ganībās.Atšķirībā no tumšgalvēm, Romanovas šķirnes aitām dzimst 3-5 mazuļi. Tie ir melnā krāsā, ar dažiem nelieliem baltiem plankumiem uz galvas.

Tas nozīmē, ka jēru sasaukšanās ar savām mātēm būs dzirdama dažādos filiāles "Cīruļi' aplokos! Nāciet ciemos vērot!

Pievienotie faili: RigaZOO_Ciruli_LatvijasZilaGovs_Kima3.JPG
RigaZOO_Ciruli_LatvijasZilaGovs_Kima6.JPG
RigaZOO_Ciruli_LatvijasZilaGovs_Kriptons3.JPG
RigaZOO_Ciruli_LatvijasZilaGovs_Kriptons5.JPG
RigaZOO_Ciruli_LatvijasZilaGovs_Kriptons6.JPG
RigaZOO_Ciruli_LatvijasZilaGovs1.JPG
RigaZOO_Ciruli_LatvijasZilaGovs4.JPG
RigaZOO_Ciruli_LatvijasZilaGovs3.JPG
RigaZOO_Ciruli_LatvijasTumsgalvesAitas2.JPG
RigaZOO_Ciruli_LatvijasTums1galvesAitas.JPG
RigaZOO_Ciruli_LatvijasTumsgalvesAitas3.JPG
RigaZOO_Ciruli_LatvijasTumsgalvesAitas4.JPG
RigaZOO_Ciruli_Romanovas Aitas1.JPG
RigaZOO_Ciruli_Romanovas Aitas2.JPG
RigaZOO_Ciruli_Romanovas Aitas3.JPG
< Atpakaļ

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit