Sīkausu lielais galago

Vašingtonas konvencijas II pielikums

Klasifikācija

■ Chordata – hordaiņu tips
■ Mammalia – zīdītāju klase
■ Primates – primātu kārta
■ Galagidae – galago dzimta
Otolemur garnettii – sīkausu lielais galago

Izplatība savvaļā

Sīkausu lielais galago izplatīts tikai nelielā reģionā Austrumāfrikā. Tas sastopams četrās valstīs – Kenijā, Mozambikas galējos ziemeļos, Somālijā un Tanzānijā. Suga izplatīta nevienmērīgi – dažviet sastopama bieži (piemēram, Kenijas kalnu rajonos, tāpat Zanzibārā un Pembā – Tanzānijai piederošās Indijas okeāna salās),  bet citviet izplatība ir sadrumstalota. Pašlaik skaits samazinās.

Būtiskākie apdraudējuma faktori ir dzīves vides samazināšanās, izpostīšana un fragmentācija. To lielākoties veicina mežu izciršana malkas ieguvei un lai atbrīvotu platības lauksaimniecībai, tāpat apdzīvotu vietu attīstība un tūrisma attīstība.

Lasiet vairāk!

Vai ir tiesa, ka

■ Sīkausu lielie galago ar urīnu samitrina savas pēdiņas?
■ Sīkausu lielie galago vaimanā skaļā balsī?
■ Sīkausu lielie galago posta ražu?

Atpakaļ uz sarakstu

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit