Ķīnas mundžaks

Apdraudēto sugu Eiropas programma

Klasifikācija

■ Chordata – hordaiņu tips
■ Mammalia – zīdītāju klase
■ Artiodactyla – pārnadžu kārta
■ Cervidae – briežu dzimta
Muntiacus reevesi – Ķīnas mundžaks

Izplatība savvaļā

Ķīnas mundžaks ir Ķīnas endēms, sastopams plašā areālā Ķīnas dienvidaustrumos un Taivānas salā. Skaits samazinās, iespējams, ka sugai jau atbilst daļēji apdraudētas sugas statuss. Galvenie apdraudējuma faktori ir dzīves vides iznīcināšana un medības.

Sugas stāvoklis un apdraudējums dažādās areāla vietās atšķiras. Taivānā un kontinentālās Ķīnas rezervātos populācijas ir stabilas. Savulaik ļoti pieprasītas bija mundžaku ādas, bet tagad komerciālās medības aizliegtas. Tomēr daudzviet Ķīnā mundžakus arvien medī pārtikai. Sugas dzīves vide samazinās daudzos Ķīnas rajonos – mežu biotopi tiek zaudēti, pateicoties mežu izciršanai, lauksaimniecības paplašināšanai un urbanizācijai.

XX gs. sākumā Ķīnas mundžaki (kontinentālās Ķīnas pasuga reevesi) tika introducēti Anglijā. Savvaļā nostiprinājusies pašuzturoša populācija (2005. gadā – ap 118 000 dzīvnieku), skaits pieaug, un izplatība paplašinās arī uz citām Lielbritānijas daļām. Suga tikusi introducēta arī citās Eiropas valstīs, piemēram, Francijā, bet tur nav iedzīvojusies.

Lasiet vairāk!

Vai ir tiesa, ka

■ Ķīnas mundžaki dzīvo sniegā?
■ Ķīnas mundžaki ir seriāli poligāmi?
■ Ķīnas mundžakiem ragi ir garāki par ilkņiem?

Atpakaļ uz sarakstu

Galerija

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit