Impala

Klasifikācija

■ Chordata – hordaiņu tips
■ Mammalia – zīdītāju klase
■ Artiodactyla – pārnadžu kārta
■ Bovidae – dobradžu dzimta
 Aepyceros melampus – impala

Izplatība savvaļā

Impalas savulaik bija plaši izplatītas Āfrikas dienvidu un austrumu daļā. Arī pašlaik sugas areāls ir apjomīgs, impalas arvien ir bagātīgi sastopamas dabas parkos un rezervātos, bet izzudušas rajonos, kur tikušas pastiprināti medītas vai kur notiek intensīva lopu ganīšana un augkopība. Suga pilnībā izzudusi Burundi un daļā Ugandas.

Tagadējais impalu izplatības areāls ietver Angolu, Botsvanu, Dienvidāfrikas Republiku, Keniju, Malāviju, Mozambiku, Namībiju, Ruandu, Svatini, Tanzāniju, Ugandu, Zambiju un Zimbabvi.

Impalas introducētas daudzos rezervātos un privātos medību rančo un daudzviet Āfrikas dienvidos, kā arī ārpus to vēsturiskā areāla – Namībijā.

Vērtē, ka pašlaik Āfrikā kopumā ir gandrīz 2 miljoni impalu. No tiem ap 50% dzīvo uz privātas zemes (šajās populācijās skaits ir stabils vai aug) un ap 25% – aizsargājamajās dabas teritorijās (stabils skaits). Atlikušie 25% ir pakļauti nekontrolētām medībām (daļā populāciju skaits ir stabils, daļā – samazinās). Impalu savvaļas populāciju kopumā vērtē kā stabilu. Sugas nākotni uzskata par drošu, kamēr pastāv lielas, atbilstoši aizsargātas un apsaimniekotas populācijas aizsargājamajās dabas teritorijās un privātajās fermās.

Lasiet vairāk!

Vai ir tiesa, ka

■ Impalas samulsina plēsoņas, augstu lecot dažādos virzienos?
■ Impalas bieži lēkā arī bez jebkādas vajadzības?
■ Impalu mazuļi aug bērnudārzos?

Atpakaļ uz sarakstu

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit