Melnkakla dzērve

Pasaules Sarkanā grāmata: jutīga suga (Vulnerable)

Vašingtonas konvencijas I pielikums

Melnkakla dzērve izplatīta Butānā, Indijā un Ķīnā, bet jau izzudusi Vjetnamā. Skaits samazinās, galvenais faktors – piemērotas dzīves vides samazināšanās stepju pārganīšanas, mitrāju nosusināšanas un piesārņojuma dēļ. Sugu apdraud arī malu medības un olu ievākšana.

Aizsardzība

■ 1988. gadā iekļauta Pasaules Sarkanajā grāmatā, 1994. gadā atzīta par jutīgu sugu (Vulnerable – VU).
■ Iekļauta Vašingtonas konvencijas (CITES) I pielikumā kā suga, kurai draud izmiršana un kuru tieši vai netieši apdraud starptautiskā tirdzniecība.
■ Iekļauta Bonnas konvencijas I un II pielikumā kā migrējošā suga, kuras saglabāšanai jāveic konkrēti aizsardzības pasākumi (I pielikums), kurai ir nelabvēlīgs aizsardzības statuss un kuras saglabāšanu varētu veicināt starptautiskā sadarbība, noslēdzot līgumus tās aizsardzībai (II pielikums).

Atpakaļ uz sarakstu

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit