Lielā pūkpīle

Pasaules Sarkanā grāmata: daļēji apdraudēta suga (Near Threatened)

Lielā pūkpīle ligzdo Eirāzijas un Ziemeļamerikas ziemeļu piekrastē, Eiropas piekrastē arī tālāk uz dienvidiem līdz Lielbritānijai un Francijai. Pasaules mērogā skaita izmaiņas neskaidras, bet Eiropā, kur ligzdo 60% no pūkpīļu pasaules populācijas, skaits samazinās. Sugu apdraud gliemeņu pārzveja, jūru piesārņojums ar naftu, traucējumi ligzdošanas vietās un medības.

Latvijā pūkpīles novērojamas jūrā ceļošanas laikā.

Aizsardzība

■ 2015. gadā iekļauta Pasaules Sarkanajā grāmatā kā daļēji apdraudēta suga (NT – Near Threatened).
■ Iekļauta Bonnas konvencijas II pielikumā kā migrējošā suga, kurai ir nelabvēlīgs aizsardzības statuss un kuras saglabāšanu varētu veicināt starptautiskā sadarbība, noslēdzot līgumus tās aizsardzībai.
■ Iekļauta Bernes konvencijas III pielikumā kā aizsargājama dzīvnieku suga, kura ir komerciāli izmantojama, bet kuras izmantošanas nosacījumi (medību termiņi, ieguves apjomi u.c.) jānosaka konvencijas dalībvalstu nacionālajos normatīvajos aktos.
■ Iekļauta Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvas 2009/147/EK par savvaļas putnu aizsardzību (jeb Putnu direktīvas) II pielikumā kā suga, kura ir komerciāli izmantojama, bet kuras izmantošanas nosacījumus (medību termiņus, ieguves apjomus u.c.) jāregulē ar likumu, lai nodrošinātu tās izdzīvošanu un vairošanos tās izplatības areālā

Atpakaļ uz sarakstu

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit