Jūraskrauklis

Vašingtonas konvencijas II pielikums

Klasifikācija

■ Chordata – hordaiņu tips
■ Aves – putnu klase
■ Suliformes – sullveidīgo kārta
■ Phalacrocoracidae – jūraskraukļu dzimta
■ Phalacrocorax carbo – jūraskrauklis
■ Phalacrocorax carbo sinensis – jūraskrauklis (pasuga)

Izplatība savvaļā

Jūraskrauklis izplatīts visos kontinentos, atskaitot Dienvidameriku un Antarktīdu. Plašais areāls aptver Eiropu, Āziju, Āfriku, Austrāliju un Ziemeļameriku. Pasuga sinensis sastopama daļā Eiropas un Āzijā. Populācija palielinās Kopš XX gs. 70. gadiem skaits palielinājies visā Eiropā.

Populāciju potenciāli var ietekmēt medības un vajāšana zaudējumu dēļ, ko šie putni sagādā zivsaimniecībai. Tā kā jūraskraukļi barību iegūst, sekli nirstot, un to bieži dara tīklos un citos zvejas rīkos, suga var ciest arī no piezvejas.

Jūraskraukļa situācija Latvijā diezgan labi ilustrē sugas ekspansiju kopumā. Jūraskrauklis līdz pat XX gs. 70. gadu beigām Latvijā bija sastopams reti, galvenokārt jūrā. 1989. gadā pirmoreiz konstatēta jūraskraukļa ligzdošana Latvijā – Lubānas ezerā. Pašlaik jūraskraukļi Latvijā ligzdo jau vairākās vietās, kopumā, iespējams, jau ap 3000 pāru.

Lasiet vairāk!

Vai ir tiesa, ka

■ Jūraskraukļiem nepatīk dziļi ūdeņi?
■ Jūraskraukļi ligzdo uz kuģu vrakiem?
■ Jūraskraukļi pārtiek no zelta zivtiņām?

Atpakaļ uz sarakstu

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit