Baltais stārķis

Klasifikācija

■ Chordata – hordaiņu tips
■ Aves – putnu klase
■ Ciconiiformes – stārķveidīgo kārta
■ Ciconiidae – stārķu dzimta
■ Ciconia ciconia – baltais stārķis

Izplatība savvaļā

Baltais stārķis ligzdo Eiropā, kā arī Turcijā un Aizkaukāzā, nelielas populācijas – arī Centrālāzijā un Āfrikas dienvidos. Skaits palielinās.

Sugai kaitē izmaiņas dzīves vidē (mitro pļavu meliorācija, dambju būve, barošanās teritoriju pārveidošana lauksaimniecības zemēs). Ziemošanas vietās Āfrikā lietotie pesticīdi negatīvi atsaucas gan uz stārķiem, gan to barības sugām. Ceļošanas laikā stārķi iet bojā sadursmēs ar elektrolīnijām, ziemošanas teritorijās tiek medīti pārtikai un sporta pēc, un kaitē plēsējiem izlikta saindētā ēsma.

Baltais stārķis ir izplatīts ligzdotājs Latvijā. 2004. gada ligzdojošo balto stārķu uzskaitēs Latvijā reģistrēti 10 600 pāri.

Lasiet vairāk!

Vai ir tiesa, ka

■ Baltie stārķi speciāli apkaļķo ar mēsliem savas kājas?
■ Baltie stārķi ēd zebiekstes?
■ Balto stārķu ligzdās kopā ar stārķiem ligzdo citi putni?

Atpakaļ uz sarakstu

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit