Baltā pūce

Vašingtonas konvencijas II pielikums

Pasaules Sarkanā grāmata: jutīga suga (Vulnerable)

Baltā pūce sastopama Eirāzijas un Ziemeļamerikas ziemeļos, galvenokārt arktiskajos rajonos. 2017. gadā balto pūci iekļāva Pasaules Sarkanajā grāmatā kā jutīgu (Vulnerable), jo pēdējās desmitgadēs populācija strauji samazinājusies Ziemeļamerikā un, iespējams, arī Eiropas un Krievijas ziemeļos. Skaita samazināšanās iemesli ir neskaidri. Uz sugu atsaucas klimata izmaiņas. Baltās pūces iet bojā sadursmēs ar mašīnām, lidmašīnām un elektrolīnijām un sapinas zvejas rīkos.

Aizsardzība

■ 2017. gadā iekļauta Pasaules Sarkanajā grāmatā kā jutīga suga (VU – Vulnerable).
■ Iekļauta Vašingtonas konvencijas (CITES) II pielikumā kā suga, kuras pastāvēšana var kļūt apdraudēta, ja netiks stingri kontrolēta šo dzīvnieku un to daļu un izstrādājumu starptautiskā tirdzniecība.
■ Iekļauta Bernes konvencijas II pielikumā kā īpaši aizsargājama dzīvnieku suga Eiropā, šīs sugas un tās dzīves vides aizsardzība jānodrošina konvencijas dalībvalstu nacionālajos normatīvajos aktos.
■ Iekļauta Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvas 2009/147/EK par savvaļas putnu aizsardzību (jeb Putnu direktīvas) I pielikumā kā suga, kurai jāpiemēro īpaši dzīvotņu aizsardzības pasākumi (jāveido īpaši aizsargājamās teritorijas), lai nodrošinātu tās izdzīvošanu un vairošanos tās izplatības areālā.

■ EAZA Plēsīgo putnu ekspertu grupa (Raptor Taxon Advisory Group) 2020. gadā rekomendēja baltajai pūcei veidot EAZA ex-situ programmu – EEP.

Atpakaļ uz sarakstu

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit