Ausainā pūce

Vašingtonas konvencijas II pielikums

Ausainā pūce izplatīta Eiropā, Āzijā un Ziemeļamerikā, kā arī Āfrikas ziemeļos. Eiropā ir 28% no sugas areāla. Populācija samazinās. Ausaino pūci visvairāk apdraud piemērotas dzīves vides un samazināšanās lauksaimniecības intensifikācijas dēļ, pesticīdi, sadursmes ar transportu, kā arī meža pūču skaita palielināšanās un līdz ar to pieaugoša konkurence par teritoriju, barību un ligzdu vietām.

Aizsardzība

■ Iekļauta Vašingtonas konvencijas (CITES) II pielikumā kā suga, kuras pastāvēšana var kļūt apdraudēta, ja netiks stingri kontrolēta šo dzīvnieku un to daļu un izstrādājumu starptautiskā tirdzniecība.
■ Iekļauta Bernes konvencijas II pielikumā kā īpaši aizsargājama dzīvnieku suga Eiropā, šīs sugas un tās dzīves vides aizsardzība jānodrošina konvencijas dalībvalstu nacionālajos normatīvajos aktos.

 

Lasiet par puču rudens migrācijas pētījumiem Latvijā:

Baumanis J., Graubics G., Kazubiernis J. 2000. Putnu rudens migrācija Papē 1998. gadā (Autumn bird migration at Pape in 1998). – Putni dabā 9.3-4: 42–50.

Baumanis J., Celmiņš A., Graubics G., Kazubiernis J., Roze V. 2000. Putnu rudens migrācija Papē 1999. gadā (Autumn bird migration at Pape in 1999). – Putni dabā 10.3: 2–11.

Graubics G., Keišs O. 2002. Pūču ķeršana Papē: īsa vēsture un sekmes 2002. gadā (Catching owls in Pape: short history and success in 2002). – Putni dabā 12.4: 28–29.

Graubics G. 2003. Ausainās pūces rudens migrāciju pētījumu 18 gadi (18 years of Long-eared owl migration study). – Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs 2002. 70.–73. lpp.

Atpakaļ uz sarakstu

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit