Andu kondors

Pasaules Sarkanā grāmata: daļēji apdraudēta suga (Near Threatened)

Apdraudēto sugu Eiropas programma

Vašingtonas konvencijas I pielikums

Andu kondors izplatīts Dienvidamerikā – Andos. Populācija samazinās. Andu kondoru visvairāk apdraud malu medības, dzīves vides samazināšanās, sadursmes ar elektrolīnijām, saindēšanās ar medībās lietoto svina munīciju un plēsoņām izlikto saindēto ēsmu.

Aizsardzība

■ 2000. gadā iekļauts Pasaules Sarkanajā grāmatā kā daļēji apdraudēta suga (NT – Near Threatened).
■ Andu kondoram 1993. gadā izveidota apdraudēto sugu vairošanas Eiropas programma (EEP), to koordinē Duēlafontēnas zoodārzs Francijā.
■ Iekļauts Vašingtonas konvencijas (CITES) I pielikumā kā suga, kurai draud izmiršana un kuru tieši vai netieši apdraud starptautiskā tirdzniecība.
■ Iekļauts Bonnas konvencijas II pielikumā kā migrējošā suga, kurai ir nelabvēlīgs aizsardzības statuss un kuras saglabāšanu varētu veicināt starptautiskā sadarbība, noslēdzot līgumus tās aizsardzībai.

Atpakaļ uz sarakstu

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit