Mandarīnu tritons

Vašingtonas konvencijas II pielikums

Pasaules Sarkanā grāmata: daļēji apdraudēta suga (Near Threatened)

Klasifikācija

■ Chordata – hordaiņu tips
■ Amphibia – abinieku klase
■ Caudata – astaino abinieku dzimta
■ Salamandridae – salamandru dzimta
Tylototriton verrucosus – mandarīnu tritons   

Izplatība savvaļā

Senāk uzskatīja, ka mandarīnu tritons ir suga, kura apdzīvo plašu areālu Āzijas dienvidaustrumos. 2013.–2015. gadā visu mainīja līdzšinējās sugas sadalīšana sešās radniecīgās sugās – Tylototriton verrucosus (mandarīnu tritons, bet nu jau daudz mazākā izplatības areālā), T. himalayanus, T. panhai, T. podichthys, T. shanorum un T. uyenoi.

Kopš sugas sadalīšanas, kamēr nav veikts vairāk pētījumu, mandarīnu tritona izplatība ir pilnīgi droši zināma vienīgi Ķīnas dienvidos – Juņnaņas provincē – kalnos 1500–1600 m augstumā virs jūras līmeņa.

Līdzīgs kalnu biotops iesniedzas arī blakus apvidos, ieskaitot Mjanmas Šanas un Kačinas štatus, bet vēl jānoskaidro, vai šeit sastopamie tritoni tiešām pieskaitāmi mandarīnu tritoniem. Kamēr tas nav pierādīts, sugas klātbūtne Mjanmā jāuzskata par neskaidru.

Zināmās mandarīnu tritona populācijas lielums un skaita izmaiņu tendences nav zināmas. Tomēr, tā kā turpinās sugas dzīves vides izpostīšana, tāpat – mandarīnu tritonu ķeršana izmantošanai tautas medicīnā un starptautiskajai mājas mīluļu tirdzniecībai, vērtē, ka mandarīnu tritonu skaits savvaļā, visticamāk, samazinās.

Lasiet vairāk!

Vai ir tiesa, ka

■ Mandarīnu tritoni ir indīgi?
■ Mandarīnu tritoni neēd mandarīnus?
■ Mandarīnu tritonus sauc par krokodilu tritoniem?

Atpakaļ uz sarakstu

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit