Zoodārzā atklāts karantīnas komplekss!
2018.01.11.

10. janvārī Rīgas Zooloģiskajā dārzā pēc rekonstrukcijas tika atklāts zoodārzam ļoti nepieciešamais  karantīnas bloks. Paldies par atbalstu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai un Latvijas vides aizsardzības fondam !

Klātesot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam, Latvijas vides aizsardzības fonda administrācijas direktoram Jānim Rudzītim, Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektora vietniecei dabas aizsardzības jomā Guntai Gabrānei un Latvijas republikas Saeimas Vides un klimata politikas apakškomisijas priekšsēdētājam Ingmāram Līdakam durvis vēra rekonstruētais karantīnas komplekss.

Ēkā un ap to izvietotie voljēri ļauj uzņemt, izmitināt un rehabilitēt ļoti dažādus savvaļas dzīvniekus (vietējos un eksotiskos) – sākot ar čūskām, bruņrupučiem, papagaiļiem un citiem eksotiskiem mīļdzīvniekiem un beidzot ar dienas un nakts plēsīgajiem putniem, kā arī prāviem plēsīgajiem zvēriem. Ik gadu Rīgas Zoodārzs ir uzņēmis apmēram 70 dzīvniekus, kam bijusi nepieciešama palīdzība. Pateicoties rekonstrukcijai, mēs varētu uzņemt un izvietot divas reizes vairāk bēdubrāļu.

Tagad varam nodrošināt patiešām kvalitatīvu karantinēšanas procesu - šeit nonākušie dzīvnieki ir nošķirti no zoodārza kolekcijas iemītniekiem, neapdraudot tos. Ņemot vērā Rīgas zoodārza plašo iesaisti starptautiskās apdraudēto sugu saglabāšanas un vairošanas programmās (šobrīd piedalāmies 124 projektos), kvalitatīva karantinēšana ir svarīgs priekšnosacījums sekmīgam darbam.

Šeit ir izvietota arī Bruņrupuču patversme. Patlaban tā ik gadu uzņemam 30-40 dažādu sugu bruņrupučus, kas ir kļuvuši lieki saviem saimniekiem. No tiem visvairāk ir sarkanausu bruņrupuču, kas var iemitināties savvaļā, nodarot neprognozējamu kaitējumu Latvijas vietējai faunai.

Nu varam lielākā daudzumā uzņemt Dabas aizsardzības pārvaldes vai muitas konfiscētos dzīvniekus, kā arī nelaimē nonākušos īpaši aizsargājamo sugu dzīvniekus.

Zoodārza karantīna ir gatava līdzdarboties ekoloģisku katastrofu gadījumos. Postošu vētru vai ūdens piesārņojuma rezultātā nelaimē vienlaicīgi var nonākt liels daudzums savvaļas dzīvnieku, kuriem nepieciešama tūlītēja un specifiska palīdzība. Piem., 2013. gadā Rīgas zoodārzā nonāca 5 paugurknābja gulbji, kuri bija nosmērējušies gudrona dīķī. Pirms tam kādā postošā vasaras vētrā zoodārzā tika nogādāti vairāk nekā 40 balto stārķu mazuļi.

Remontdarbi Karantīnas blokā sākās 2016. gada beigās. Nu tie noslēgušies un tādēļ priecīgu prātu varam vērt durvis un pacelt nelaimē nokļuvušo dzīvo radību aprūpi jaunā līmenī. Izsakām lielu pateicību mūsu sadarbības partneriem Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Latvijas vides aizsardzības fondam un Dabas aizsardzības pārvaldei. Bez viņiem šo projektu mēs nevarētu realizēt!

< Atpakaļ

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit