Dzīvnieku dienas 7. un 8. oktobrī
2017.10.03.

14. oktobrī Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs svinēs 105 gadu jubileju! Un šim  notikumam par godu jau šajās brīvdienās – 7. un 8. oktobrī – gan Rīgā, gan arī zoodārza filiālē “Cīruļi” rīkojam tradicionālās Dzīvnieku dienas! Tajās īpaši aicināti cilvēki, kas visa mūža garumā ir popularizējuši dzīvnieku pasauli savā vārdā vai uzvārdā ik dienas lietojot kādas dzīvnieka nosaukumu. 

Tādēļ šajās Dzīvnieku dienās:

Kurš dzīvnieks šogad būs populārākais Zoodārza apmeklētāju vārdos un uzvārdos?

To noskaidrosim jau 7. un 8. oktobrī, kad Rīgas Zoodārzā un Zoodārza filiālē “Cīruļi” risināsies jau četrpadsmitais “Dzīvnieku dienu” čempionāta fināls.Īpašajiem apmeklētājiem, kuru vārdā vai uzvārdā būs atrodams dzīvnieka nosaukums (uzrādot personu apliecinošu dokumentu), saņems 50% atlaidi no pamatcenas ieejas biļetei Rīgas Zooloģiskajā dārzā vai filiālē “Cīruļi”! Ja dzīvnieka nosaukums nav latviešu, bet citā valodā, tad papildus nepieciešams nokopēt atbilstošo vārdnīcas lapu (vai izdrukāt no ticama interneta avota), kurā ir pierādāma tulkojuma saistība ar dzīvnieka nosaukumu.

Baložu mājā no plkst. 12.00-15.00 darbosies izzinošā darbnīca “Putnu daudzveidība”.

Tajā ikviens zoodārza apmeklētājs varēs iepazīt putnu olas, izpētīt putnu kājas, knābjus un spalvas, kā arī patrenēties atpazīt putnu balsis.

Kurš dzīvnieks populārākais? - Dzīvnieku dienu  2017” tradicionāla sacensība

Neklātienes sacensība par to, kurš dzīvnieks populārāks Rīgas zoodārza un filiāles “Cīruļi” apmeklētāju vārdos un uzvārdos katru gadu ir pulcējusi lielu skaitu interesentu. Un par populārāko dzīvnieku ik gadu ir bijusi sīva konkurence. Līderu godā tikuši celti gan Gulbji, gan Brieži, gan Lāči, gan Vilki, gan Zaķi, gan arī Baloži. Savukārt cieši uz papēžiem minuši gan Gaiļi, gan Strazdi, gan Kazas, gan Ērgļi, gan Vanagi, gan Cīruļi, gan arī Lūši.

Pērn Rīgas Zoodārzu un filiāli “Cīruļi” Dzīvnieku dienās apmeklēja 1162 cilvēki, kuru vārdos un uzvārdos bija paslēpies dzīvnieka nosaukums. Kopumā tika aptvertas 118 sugas. Apkopojot abu dienu rezultātus, 2016. gada Dzīvnieku dienās vinnēja dažādās valodās minēti Lāči. Tiem cieši sekoja Baloži. Nākošās vietas ieņēma attiecīgi Gulbji, Lūši, Brieži, Vilki, Cīruļi, Vanagi, Strazdi un Zosis.

Bet kurš dzīvnieks uzvarēs šogad un cik dārza apmeklētājiem ar dzīvnieku nosaukumu saistīts būs vārds vai uzvārds? Intriga atrisināsies jau pavisam drīz!

Atbalstām savējos un tiekamies Dzīvnieku dienās Zoodārzā!

< Atpakaļ

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas Nacionālais Zooloģiskais dārzs, elektroniskā pasta adrese: info@rigazoo.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit