dzivnieks

6. maijā Trušu diena Cīruļos!

03/05/2017

Jau sestdien, 6. maijā Rīgas Zoodārza filiālē “Cīruļi” atkal ļepatos truši, jo klāt ir Trušu diena Cīruļos. No plkst. 12.00 līdz 14.00 šeit viesosies Latvijas Sīkdzīvnieku audzētāju biedrības “Trusis un citi” saimniecība “Kalvenes trusis” ar saviem garaušiem.

Trušu diena CīruļosPasākumā apmeklētājiem būs iespēja apskatīt un samīļot vairāk nekā 7 kilogramus smagos zilos Beļģijas milžus jeb zilos flandrus, kā arī Meklenburgas sarkanos un melnraibos trušus. Trušu dienā “Cīruļu” apmeklētāji varēs iepazīt 20 šķirņu garaušus, tostarp arī lielo šinšillu, Kalifornijas, Jaunzēlandes balto un Jaunzēlandes sarkano trusi, franču auntrusi, Madagaskaras auntrusi, Japānas un Tīringas trušus, kā arī lauvgalvas pundurtrušus.

Informācijas stendā ikviens apmeklētājs varēs uzzināt  interesantas lietas par trušiem, to dzīves noslēpumiem, trušu izcelsmi, īpatnībām, kā arī truškopības vēsturi. Būs iespēja arī iegādāties kādu īpaši iepatikušos garausi.

Bez tam būs arī īpašs piedāvājums trušumīļiem – fotostūrītis, kurā varēs tapt foto ar kādu sevišķi mīļu trusi.

Brūnais lācis Rīgas Zoodārza filiālē Cīruļi“Cīruļu” apmeklējums par puscenu līdz maija beigām

Savukārt, sadarbībā ar uzziņu dienestu 1188no 1.  līdz 31. maijam Zoodārza filiāli “Cīruļi” iespējams apmeklēt ar 50 % atlaidi no pamatcenas. Atliek vien izdrukāt bezmaksas kuponu no uzziņu dienesta 1188 mājaslapas. Ar kuponu pieaugušiem biļete maksā tikai 2,00 €, bērniem, pensionāriem tikai 1,50 €, studentiem – 1,75 €. Kupons iegūstams šeit!

Citi jaunumi „Cīruļos”

Vilks Rīgas Zoodārza filiālē CīruļiĶoniņš sagaidījis līgavu Alizi. Zoodārza filiāles “Cīruļi” vilks Ķoniņš nule kā sagaidījis sirdsdāmu no Zviedrijas. Ķoniņš ir Latvijas vilks, kas Zoodārzā nonācis kā mazulis. Viņu mežstrādnieki bija atraduši grāvī izmirkušu un nosalušu. Savukārt Alize ir dzimusi Zviedrijā Likseles zoodārzā. Abi vilki ir dzimuši 2015. gadā. Tiem ātri izveidojusies savstarpēja sapratne, tādēļ nu jau kopīgi iepazīst plašā aploka noslēpumus. Vilku ģimenei “Cīruļos” atvēlēts divu hektāru plašs meža nogabals Vilku birzī, tādēļ tajā dzīvnieki var justies itin omulīgi.

Skaties video - melnais grifs Cīruļos

Melnie grifi cītīgi perē olu. Šis process ir ilgst teju divus mēnešus (50-56 dienas) un patlaban jau tas tuvojas noslēgumam. Pa šo laiku putni turpina “uzfrišināt” ligzdu, tādēļ pa reizei iespējams redzēt kādu grifu, kam pilns knābis ar materiāliem. Pērn “Cīruļos” izšķīlās un sekmīgi izauga viens melnais grifēns, kurš rudenī devās uz Ouvehandas zoodārza grifu iepazīšanās centru, lai varētu izvēlēties sev tīkamāko pretējā dzimuma pārstāvi turpmākajai kopdzīvei. Melno grifu vairošanās un sekmīga mazuļu izaugšana ir liels notikums un darbinieku profesionalitātes apliecinājums, jo 2016. gadā zooloģiskajos dārzos izauguši vien 8 mazuļi, no kuriem divi ir “latvieši” – viens no “Cīruļiem”, bet otrs no zoodārza Rīgā. Video sižets ar strādīgu grifu šeit!

Patlaban „Cīruļi” jau sāk rotāties dzeltenos toņos, jo plašajos aplokos bagātīgi ziedēs pienenes. Ar tām labprāt mielojas gan kiangu bars, gan jaku ģimene, gan Prževaļska zirgs, gan savvaļas lamas gvanakas un brieži, gan arī daudzie mājdzīvnieki – Latvijas zilās govis un Romanovas aitas. Tomēr visai drīz pēc tam dzeltenie lauki pārvērtīsies par baltām kupenām, jo pienenēm ienāksies sēklas…

Laipni aicināti „Cīruļos”!

Kalendārs

28 29 30 31 01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 01

Rīgas Zoodārzs Twitterī  Rīgas Zoodārzs draugiem.lv Rīgas Zoodārzs Facebookā

Rīgas Zoodārza kases vasarā atvērtas no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 

biletes_zoo.jpg 

Rīgas Zoodārza filiāles CĪRUĻI kases vasarā atvērtas no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 

biletes_ciruli.jpg

vitrual_tropmaja.gif

VisitLatvia_200x83gif.gif

eSkolaBaneris.gif

LVAFbaneris.jpg

LMTbaneris.jpg

Ventspils.jpg

Brivosta.jpg