dzivnieks

3. martā dosim ronēnam vārdu!

28/02/2017

3. martā plkst. 12.00 Rīgas Zoodārzā pie Roņu baseina notiks vārda došanas svinības mazajai roņu meitenei, kura šī gada 28. janvārī piedzima zoodārza roņu mātei  Kristai. Tā kā mazulīte ir krietni apvēlusies un nomainījusi balto pūku kažoku pret pieaugušā tērpu, tad ir laiks viņai dot vārdu. Vārdu izdomāt tika aicināta Ventspils pilsēta, kas jau devīto gadu atbalsta roņu turēšanu Rīgas Zoodārzā.

Pelēkais ronis Rīgas ZoodārzāBet, ko darīt un ko nedarīt, ja liedagā ir sastapts roņu mazulis? Kā rīkoties pareizi , lai nenodarītu tam pāri? Par to atbildes ir sagatavojuši Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti. Pasākuma laikā Zoodārzā tiks prezentēta informatīvā kampaņa: “Uzmanību – roņi!”

Pēc siltām ziemām  martā un aprīļa sākumā Rīgas līča piekrastē nereti ir atrodami novārguši roņu mazuļi, kas iznākuši krastā sildīties. Ieraugot šādu “bēdubrāli” rodas liela vēlme palīdzēt. Un vislabākā palīdzība ir atstāt viņu krastā, paņemot suni pavadā un informējot par atradumu Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistus.  Viņi vislabāk spēs novērtēt turpmākās darbības un nepieciešamības gadījumā dzīvnieku nogādās zooloģiskajā dārzā. Pašiem ronēnu pārvietot aizliegts!

Pēdējo divdesmit gadu laikā zoodārzā nonākušo ronēnu skaits tuvojas simtam. Pērn tika atvesti 10 pelēko roņu bērni un viens pogainais ronis. Lielākais vienā pavasarī atvesto skaits bija 16 mazuļi. Pārsvarā tie ir novārguši un savainoti. Pateicoties zooloģiskā dārza darbinieku pūlēm, lielu daļu “bēdubrāļu” izdodas izbarot mākslīgi. Daļa izaugušo roņu nonāk citos zooloģiskajos dārzos vai okeanārijos, savukārt pārējie tiek atlaisti brīvībā Baltijas jūrā. Jūras piekrastē nokļuvušo ronēnu izbarošanu Rīgas Zoodārzā jau devīto gadu atbalsta Ventspils pilsēta.

Noskaties! Ronēna pirmās dzīves dienas īgas Zoodārzā!

 

 

Skaties video sižetu par laimīgo ģimeni!

 

 

  

Par Rīgas Zoodārza roņiem rūpējas Ventspils

Zoodārza slavenajam aktierim un vasaras barošanas demonstrāciju zvaigznei roņu tēvam Puikam, kurš arī pats pirms 19 gadiem tika atrasts pludmalē, šis ir trešais sekmīgi augošais pēcnācējs. Divi iepriekšējie, Puikas sadarbībā ar mātīti Ezi, saules gaismu ieraudzīja 2004. un 2008. gada agrā pavasarī. Pirmais pēcnācējs bija meita vārdā Apolonija, savukārt otrais bija puika Puzis. Vārdu ronēnam Puzim izvēlējās Ventspils aktīvākie iedzīvotāji.

Laipni aicināti ciemos!

Kalendārs

27 28 29 30 01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Rīgas Zoodārzs Twitterī  Rīgas Zoodārzs draugiem.lv Rīgas Zoodārzs Facebookā

No 9. oktobra Rīgas Zoodārzs pāriet uz Ziemas darbalaiku. Savukārt no 15. decembra sāksies Ziemas naktis Zoodārzā

biletes_zoo.jpg 

Ziemā Zoodārza filiāles Cīruļi kases atvērtas no plkst. 10.00-16.00

biletes_ciruli.jpg

vitrual_tropmaja.gif

VisitLatvia_200x83gif.gif

eSkolaBaneris.gif

LVAFbaneris.jpg

LMTbaneris.jpg

Ventspils.jpg

Brivosta.jpg