Dzīvnieku dienās pēdējā brīdī uzvaru izrauj Gulbji
2017.10.09.

Pagājušās brīvdienās Zoodārzā un filiālē “Cīruļi” noritēja gadskārtējās Dzīvnieku dienas. Tā kā laika apstākļi nelutināja, tad ciemos atnāca patriotiskākie dzīvnieku pasaules popularizētāji savos vārdos un uzvārdos. Kopumā apmeklētāju vārdos dažādās valodās un locījumos saskaitījām 283 dzīvniekus.

Dzīvnieku daudzveidība arī ļoti plaša – pārstāvētas 54 sugas. Starp tām bija 19 zīdītāji, 25 putni, 5 kukaiņi un 5 zivis.

Līdz pašai svētdienas pēcpusdienai vadībā bija Latvijas lielāko plēsīgo dzīvnieku trijotne – Lāči, Lūši un Vilki. Taču visu izšķīra pēcpusdienā atnākusī lielā Gulbju saime, tā arī saglabājot vadību un uzvarot kopvērtējumā.

Tātad ar nelielu pārsvaru šogad uzvarējuši ir dažādās valodās minēti Gulbji, tiem cieši ar vienādu rezultātu sekoja Lāči, Vilki un Lūši. Ar nedaudz lielāku atstatumu bija Zvirbuļi, Lapsas, Vanagi, Kaķi (to skaitā arī Runči) un Strazdi.

Pērn Rīgas Zoodārzu un filiāli “Cīruļi” Dzīvnieku dienās vinnēja dažādās valodās minēti Lāči. Tiem cieši sekoja Baloži. Nākošās vietas ieņēma attiecīgi Gulbji, Lūši, Brieži, Vilki, Cīruļi, Vanagi, Strazdi un Zosis.

Atbalstām savējos un tiekamies nākošajās Dzīvnieku dienās Zoodārzā!

< Atpakaļ